Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki járt már úgy, hogy az...

Ki járt már úgy, hogy az autója elakadt a sárban vagy a hóban?

Figyelt kérdés

Hétvégén nehéz terepen kell vezetnem, és semmi tapasztalatom nincs ezen a téren!

A válaszokat előre is köszönöm! :) 27/N


2015. nov. 24. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És milyen autót kell vezetned?
2015. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Hát az nem éppen terepjáró és elég alacsony építésű. Ha nyomvályús, vagy traktorcsapásos és sáros a terep, akkor meg se próbáld. Ha még is csapatni akarsz vele, legyen nálad ásó, 2 db deszka a kerék alá, gumicsizma, víz mosakodni, emelő, az emelő alá egy falap, hogy ne süllyedjen bele a sárba. A vontató kötelet előre kösd föl, hogy ne a sárba kelljen kotorászni és jól jöhet egy pár hólánc a hajtott kerékre.
2015. nov. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

En sima utcaban ahol nemvolt aszfalt adtam mar el.

Porsche felhasalt 8eve.

Elozo telen meg a bmw akarhogy ugyeskedtem csak kapart, es billegtetve se indult meg a segge semere... vicc hogy haver f asztraval kikerult nagyobb sarba es a kozel 2tonnat kihuzta mikor segitettem rakuplungolva billegtetni.


Sportmotornak is volt, hogy beszorult a sar az elso sarvedo es gumi koze ez kb. 4eve.


Szoval fel a fejjel....



Ha meg "igazi terepre" mesz oda csak lada niva, g merci, defender, uaz, stb....

2015. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ajjajj, pár év traktorozás, most pedig rendszeres offroadozás után mesélhetnék :D


Sajnos nem igazán tudsz mit tenni az elakadás ellen, persze amennyiben lehet, a sarat, meg a víztócsákat kerüld. Ha mégis elakadsz, akkor ne csináld azt, hogy próbálsz nagy gázzal kijönni, mert az autó csak mégjobban elássa magát, és akkor mégnehezebb lesz kiszedni. Ilyenkor segítséget kell hívni, vagy esetleg meg lehet próbálni a "hintáztatós" módszert, vagyis hogy próbálsz kicsit előre - kicsit hátra menni, és ezt ismételgeted minél gyorsabban, néha így ki lehet jönni hóból, de sárból nem igazán. De ha nem működik, akkor ezt sem kell erőltetni, mert csak rosszabbat csinálsz.

2015. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Általában hintáztatással ki tudok jönni.

Egyszer télen becsúsztam egy árokba. (egy kézifékes kanyar nem adta ki) Onnan úgy toltak ki...

2015. nov. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem én voltam, a párom, de jó kis kombó volt.

Friss jogsi, frissen vett használt 1.0-s Yaris, még a nyári gumival, nagyon rossz, csak jó indulattal aszfaltos út, elég meredek, s nagy hó. Véglegesen nem akadtunk el, de felmenni nem sikerült :D Mit mondjak, nem lepődtünk meg, de muszáj volt kipróbálni :D Egy ideig az elég forgalomtalan országút szélén dekkolt a kicsike, a hókotró nem volt lelkes, de képtelenség volt máshol elhelyezni. Olvadáskor úgy kellett kiásni és segítséggel valahogy kicibálni.


Nos, a téli gumi természetesen jobb, de nagy hóban nem lehet vele kiállni így sem. De évi max. egy hét nem éri meg a dupla fogyasztást. Bizonyos autókkal bizonyos terep elég nehéz.


Tanácsokat sajna nem tudok adni.

2015. nov. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerencsére még jég nem lesz, nagy vizek sincsenek (ugye nem volt jelentős csapadék az elmúlt időszakban).

Nekem sikerült elakasztanom a Nivát is: elég volt rácsúszni a jeges földúton a traktorok által kitaposott nyomra, beszakadt a jég és felfeküdt a hídjaira a Nyüves. :)


A nehéz terep neked mit jelent?


Földúton: nagyobb gödröket "közölni"; esetleg használni a füvet az út szélén, mert az egyben tartja a talajt; ha ránézésre mély a sár, akkor az mély is; ne a csúszós vagy az elakadásra "alkalmasabb" részen válts vissza, hanem már előtte; ilyenek. :)

2015. nov. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 vatafak ***** válasza:
Aki még sosem akadt el autóval az nem is élt igazán :)
2015. nov. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld, aranyosak vagytok! :) Hölgytársaim, nektek esetleg kaland ezen a téren? :) ;)
2015. nov. 25. 20:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos velem már többször is megtörtént. 33/N
2016. dec. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!