Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell a rendszámot...

Miért kell a rendszámot eltakarni képeken, videókon?

Figyelt kérdés
visszalehet élni valahogy vele? vagy csak egy buta szokás?

2015. nov. 25. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Le lehet másolni és a hamis rendszámmal lehet autópályán bliccelni, trafipaxxot átverni és egyéb csínytevéseket elkövetni.
2015. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
64%

Mert sérti a személyiségi jogokat.


Plusz örülnél, ha valaki azt hinné, hogy X városban vagy, utána meglátja a képedet, hogy ott parkolsz egy Y városban abban az időben?

2015. nov. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
sok jármű rendszámát tudom és nem érdekel.. most ha felraktam videót yt-ra a motoromról és látszik a rsz,az baj?
2015. nov. 25. 18:12
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Akkor tud még balhé lenni, ha olyan videókat is feltöltesz, ahol mondjuk 200-al mész. Ha látszik a rendszám, akkor nem tartom kizártnak, hogy a saját videód alapján is elővesznek.
2015. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Német_Tibor ***** válasza:
100%
Ha csak a saját motor rendszáma látszik, akkor nem gáz. De vigyázz, mert most kapcsoltak le nemrég egy motoros csapatot, akik egykerekezgettek a városban, levideózták, feltöltötték youtubra, a rendőrség meg megtalálta őket. Szóval ez miatt is érdemes leszedni a rendszámot.
2015. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Semmiféle személyiségi jogot nem sért a KÖZFORGALOMBAN részt vevő járművet felvenni és azt publikálni - akár rendszámostul.


Saját rendszámot kitakarni - ha csak nem valami olyan hülyeséget csinálsz, ami után nem akarod, hogy felismerjenek egyszerűen egy ostoba és értelmetlen szokás.


Sok mindennel magyarázzák, pl.: hogy hirdetésnél nem akarják, hogy az ismerős / szomszéd tudja, hogy eladó az autód (miért nem ?! wtf el akarod épp adni...)

Értelmes magyarázatot még sosem hallottam arra, hogy egy hirdetésben miért takarják ki a rendszámot.


Egyedül a neppereknek érdekük, mert a rendszám alapján esetleg megtalálod az eredeti tulajt és akkor megkerülöd a neppert, aki elesik a jutalékától.


Illetve futott km-t és kártörténetet is le lehet kérni rendszám alapján, ezért sem szeretik a nepperek kirakni...

2015. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%
Most miért lettem kipontozva? Én mentem már úgy sztrádán, hogy haverom rendszámát lemásoltam és azt tettem fel a kocsimra. Neki volt autópálya matricája így én ingyen utazgathattam.
2015. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

1., Mert ez bármilyen véletlenszerű rendszámmal megcsinálhatod, csak ki kell nézned az utcán

2., Mert ez egy totális baromság, ugyanis úgy megbax érte a rendőr, hogy egy hétig szabadesik belőled a széklet. A rendszám hamisítás hatósági jelzés meghamisítása, közbizalom elleni bűncselekmény (tehát NEM szabálysértés!);három évig terjedő szabadságvesztéssel jutalmazzák. 1500 ft-ért simán megéri...

2015. nov. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező,


Például, ha a kereskedő kitakarja a rendszámot, nagy kaland, úgyis elmegyek személyesen megnézni és akkor már megtudom a rendszámot és az alvázszámot is. Utána tudok érdeklődni az autónak. Miben is akadályozna meg a kereskedő azzal, hogy ő a saját reklámját teszi a rendszám helyére? :) Semmi logika nincs abban, hogy bármilyen utánajárásban megakadályozna.


Én meg tudom érteni azt, ha valaki például a szomszéd(ok) miatt nem akarja, hogy megtudják hogy árulja (ha a környezetből vagy másból amúgy nem derül ki). Tudniillik a magyar irigy nép és okozhat kellemetlenségeket, ha elkezd ezen működni a rosszindulatú szomszéd diónyi kis agya (ekkor már kikövetkezteti a szomszéd, hogy te már új autót tervezel venni, tovább mélyül rossz szomszédi viszony).

El kellene efogadni, hogy vannak olyan emberek, akik vesznek egy nagyképernyőselcédétéjvét és már a havavitelkor úgy hangoskodnak és produkálják magukat, hogy mindenki lássa mit vettek, hagy irigykedjenek rájuk.

Azt is el kell fogadni, hogy vannak emberek, akik ennek az ellenkezői és mindent suttyomban titokban próbálnak intézni, még az autó eladást is és egy másik vásárlását (és annak amíg lehet titokban tartását, nekem pl. legutóbb 1 évig nem jöttek rá a diónyi agyú "jó" szomszédok, hogy autót cseréltem, na de amikor rájöttek, ment a duma, az utcáról behallottam).


Egy kérdést engedjd meg. Miért is nem a saját neved alatt kérdezel? (vagy miért is nem saját polgári nevükkel válaszolnak a többiek?) Na valaki hasonló okokból kitakarja képeken a rendszámát. Nektek is jogotok van anonimként szerelepni az interneten és annak is, akinek az autójáról kerül fel kép (főleg, ha nem ő rakott fel képet a saját autójáról).

2015. nov. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!