Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! 353as wartburgon hengerfe...

Nagynyék kérdése:

Üdv! 353as wartburgon hengerfejtömítést cseréltem, miután össze raktam, feltöltöttem fagyállóval és folyik. A hengerfej és a hengerblokk között. Jobban már nem lehet meghúzni a csavarokat, a meghúzási sorrendet betartottam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2015. nov. 28. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell nézni mennyire egyenes a hengerfely síkja.

Ha nem, akkor egy egyenes lapra ragasztott csiszolópapírral szépen síkra lehet csiszolni. Régen nekünk így jó lett mindíg.

2015. nov. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Basszus ! Látatlanba autót szerelni ! Na ez ám a művészet.

Először is ott kellene kezdeni a beszélgetést, hogy miért kellet cserélni a tömítést.

2. milyen márkájú az a tömítés.

3. hengerfej csavarokat is cserélni kell, minden szét és össze szereléskor.

4. a hengerfej csavarokat, szigorú sorrendben és Nyomaték kulccsal kell meghúzni.

5. a hengerfejet mielőtt vissza szerelted meglett nézve vagy nézetve, hogy nincs-e elvetemedve.

Mert ha elvan vetemedve, el kell vinni azt egy olyan helyre ahol hengerfej köszörüléssel foglalkoznak és síkba köszörülik azt.

Majd miután síkba van köszörülve akkor lehet össze szerelni, és olyan vastagságú tömítéssel kel össze szerelni amilyennel majd mondani fogja aki köszörülte a hengerfejet.

Pl. I - es, II - es, vagy II-as vastagságú tömítés kell.

attól függ, hogy mennyi lett leköszörülve a hengerfejből.

2015. nov. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én kétlem, hogy a tömítés márkája befolyásolna bármit is. A varnyúnál a tőcsavarokat még örök életre tervezték, nem volt szokás cserélgetni azokat. A nem túl nagy hengerfej képes megvetemedni, azt azért illik összerakás előtt ellenőrizni. A Wartburgos időkben még nyomatékkulcsról se hallottak a szerelők, mégis sikerült összerakni rendesen...

:D


Kérdező: Letakarítottad rendesen a felületeket? Hengerfejet megnézted sík-e? Nem árt egy kis tömítőanyag se az összerakásnál.

2015. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!