Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E36 és E46 szériákról...

BMW E36 és E46 szériákról kérdeznék?

Figyelt kérdés

Már tudom, hogy e kettő széria közül lesz kiválasztva egy autó amit majd megszeretnék venni. Inkább ez kíváncsiság, de akad is egy-két vásárlást befolyásoló kérdés is.


E36:


-Létezett ebből összkerekes?

-1998-ig írják a gyártását, de használtauto.hu-n láttam már 99eset is. Lehet vagy elírták?

-Valóban a 6 hengeres benzinesnél a 2.0-tól egészen a 2.8-ig nincs számottevő különbség a fogyasztásban?

- Volt ebből az M3-on kivül 3.0 benzines?


E46:


-Van belőle összkerekes?

-Speerdifit valóban csak az M3 alá raktak és az is csak az M3-ra jó a többire nem? (pl 25i vagy 28i)

-Mikortól gyártották a facelift modelleket?

-Például a 2.2 170 lovas benzinest a faceliftesekbe raktak, vagy a nem faceliftbe is került? Úgy értem ezt a kérdést, hogy a nem facelift és a faceliftben lehet-e úgyan az a motor?



2015. nov. 29. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

[link] itt fogjuk rá hibamentes minden infó.


Összkerekes az előd E30 ból volt, 325ix néven de ritka, vele egyidősben csak az ötös e34 ben van 525ix. Viszont az IX minden apró cseprő dolga más és horror ár hozzá egy lengőkar vagy bontott olajteknő, kormánymű, stb.


Igen fogyasztásban kb. ugyan annyit eszik az összes sorhatos, viszont a nagyobbak már komolyabb tudást igényelnek, elég könnyen lezúzható egy 192pacis, nem beszélve ha piszkálva van, elég szép teljesitményig húzhatóak(pl. későbbi m54b30 cuccok bele, stb.)



itt meg minden ami E46:

[link]


Láthatod E46 ból már megint volt összkerekes 325xi.



Speerdifi az nem tudom mi lehet, maximum sperr -t ismerek ami az LSD, magyul önzáró diferenciál mű.

Ha LSD -re gondolsz az mindegyik alá kérhető volt, nem csak az M3 alá, akár e36 akár e46, viszont a kisebbek alá(pl. 320i) elég ritka, ugyanis motor méret függő volt a difi átétele és a kisebb modellek alá kevesen rendelték meg.


Speer építész volt és sok közenem volt a gépjárművek differencálművéhez.

2015. nov. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a válaszokat.


Az alábbi wikipédia oldalon a specification oldalt nem vettem észre, így nem nyitottam lea fület ami tartalmazza a motortipusokat ésatöbbi.


Na most kicsit ég az arcom, mert világ életembe helyesen írtam le, de most így talán a késő este miatt nem tudom, de nem jött össze. :)


De ahogy a netet néztem E46-hoz nagyon nehéz találni. E36-hoz többet találok így hirdetések alapján, bár lehet BMW-s csoportba egyből találnék.

2015. nov. 29. 23:17
 3/4 anonim ***** válasza:

e36:

- nem volt összkerekes

- 99-ben még gyártották a coupet és a touringot

- 6 hengeres benzinesek 0,5 literen belül ugyanannyit esznek (spritmonitor.de a barátod)

- 28i volt a legnagyobb nem M-es modell


e46:

- van összkerekes

- sperr csak M3 alatt volt

- facelift: 2001 szeptember

- új motorok (M54 sor6 és N42 sor4) 2000-ben jöttek, tehát facelift előtti kocsiba kerülhetett új motor, faceliftesben viszont már nem volt régi (M52 sor6 és M43 sor4)

2015. nov. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha segít a választásban, az E36 sokkal népszerűbb, nem véletlenül. Az E36 még egyszerű, kevésbé elromlós, aránylag olcsón fenntartható. Az E46-okat nem is nagyon veszik már. Kereskedésekben szoktam látni, hogy ott dekkolnak már fél éve, éve E46-ok, az E36-ok meg csak pár napig vannak kiállítva, hamar megveszik őket. Olyat is ismerek, aki E36-ra cserélte az E46-ját, mert mindenféle elektronikai és egyéb gond volt vele, komplikáltabb szerkezet.
2015. dec. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!