Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto II 1.2 HLX 5ajtós...

Sancer kérdése:

Fiat Punto II 1.2 HLX 5ajtós 172 ezer km! Érdemes megvenni? Hálás autó? Valóban olyan jó mint ahogy mondják?

Figyelt kérdés

#fiat #Punto #használt fiat
2015. dec. 1. 16:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Elektromos szervónál bármilyen alkatrész (szenzor, kormányösszekötő, szervomotor(!), stb.) cserénél, futómű állításnál laptoppal vagy műszerrel ki kell nullázni a kormány tanult értékeit. Ellenkező esetben ilyen anomáliák lesznek, mint nálad. Az alkatrészek pedig sorban döglenek..

Képzeld el, hogy van a vezérlőnek egy 0 értéke, ahol a kormány középen áll. Kicseréled a kormány összekötőket, a null pont már rohadtul nem ott lesz, de a szervo oda akarja tekerni. Előbb-utóbb valamilyen alkatrész engedni fog..

2015. dec. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
A sárga kiégett izzó ikon nem véletlenül világít. Annyi a titka, hogy az égő teljesítményét is figyeli. Ha nem passzol a Watt szám, akkor is jelez. A hátsó helyzetjelzők 10W-osak. Ezt szokták sokan benézni, 5-öset tesznek bele és ezért világít..
2015. dec. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 pitykejazmin ***** válasza:
Ezeket a dolgokat mind megcsináltattam,kimérték nullázták.most hogy minden jó elkezdett szorulno a kormány.középenmegszorul és alig lehet kimozditani a helyéről.üdv .
2015. dec. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

ebből is látszik hogy kókler a szerelőd

kérdező hlx-et ne vegyél!

2015. dec. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Akkor nem csinálták meg jól a szervodat. A problémák abból adódnak (mint ahogy előttem már írták), hogy nem kalibrálják a nyomaték és pozícióérzékelőt. Ha normálisan cserélik ki a nyomatékérzékelőt, akkor az utána nem produkál ilyeneket. Az esetek többségében 2003-as évjáratig amúgy is a motorban lévő elektronika megy tönkre. Nekem is puntom van, rendszeresen kalibrálom a szervot és közel 300ezer km után is gyári a nyomatékszenzor. A lengőkarok meg gömbfejek meg olcsók a Puntohoz. Ha ezt drágának találod, akkor mi lenne ha egy VW Passatod lenne kismillió gömbfejjel a futóműben és 150ezres felújítási költséggel?
2015. dec. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 pitykejazmin ***** válasza:
Tudom .hogy nem drága de leirtam,hogy miket cseréltettem.Na az a drága egyben.a nyomaték érzékelőt cserélték mertűködik.voltam vele szerelőnél azt mondta csak valami kis mechanikai gondja van.szerintem valamit túlfeszített benne valamit.mivelnincs még holtjátéka sem.üdv remélem már megoldódik minden.
2015. dec. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha Fiat, City servo, akkor nekik van a legnagyobb tapasztalatuk az országban:


[link]


Kóklerekhez ne vidd, felesleges.

2015. dec. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 pitykejazmin ***** válasza:
Kössz ezt ezentúl a felyembe vésem.amúgy rendes vagy neked is puntód van?
2015. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nincs mit! Igen, azzal járkálok.
2015. dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!