Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogyan szoktátok felfogni...

Ti hogyan szoktátok felfogni élő helyzetben a kereszteződéseket?

Figyelt kérdés

A problémám nem a KRESZ-el van, tisztában vagyok az elsőbbségadási rendszerrel. Viszont mikor egy forgalmas, dinamikus kereszteződéshez érkezek nem tudom elég gyorsan értelmezni mert már sorra jönnék, és ilyenkor természetesen tartok attól hogy valami balesetet okozok de nem akarom feltartani se a forgalmat.


Ti hogy szoktátok felfogni? Mit néztek először? Ilyenekre gondoltam:


-Az autókat nézem "egyesével" és hogy melyik úton haladnak majd ez alapján gondolom át a sorrendet. (ez ésszerűen csak kis forgalmú, belátható utaknál működik)


-Az saját utam elsőbbségével ill. elsőbbségadási kötelezettségével gondolkodok. (ez sajnos nehéz mert valahogy én nehezen boldogulok hogy hátulról felismerem a stop vagy az elsőbbségadás táblát, valahol nem is lehet mert takarásban van)


Ti hogyan szoktátok felfogni?



2015. dec. 1. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Lassan 2 éve van jogsim, nem vagyok túl tapasztalt sofőr, de én aszerint gondolkodok hogy kinek van elsőbbsége. Odaérek egy kereszteződéshez, figyelem milyen jelzés látható, STOP, elsőbbségadás stb, inkább óvatosabban lassan közelítem, meg, még akkor is feltartok valakit magam mögött. Fontosabb az autó és a testi épség annál, minthogy mögöttem valaki elmondja a fel és lemenő családi ágamat.


Viszont az a baj hogy nem elég ha te figyelsz ezekre. Ma kb 20 km autózás során 2 balesetet sikerült elkerülnöm, ami nem az én hibámból adódott. Az egyik, egyenrangú útkereszteződés volt, ahol én voltam az a bizonyos jobbról jövő autó, és a nekem balról érkező ezt nem nagyon akarta figyelembe venni.

A másik, hogy 1-1 sávos úton, mentem saccperkb 60-al, és szemben egy autó kikerült egy jobbra kis ívben lekanyarodót. Ő úgy gondolta inkább át jön és velem szemben közlekedik, minthogy lassítson 60-ról 40-re. A mázli az volt hogy az én oldalamon volt egy buszmegálló, ahova le tudtam gyorsan húzni a kocsit.

2015. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha már a kereszteződéshez érve kezded keresgélni az elsőbbségre utaló jeleket, már késő, abból kapkodás lehet.

Védett úton közlekedve, ha láttál főútvonal táblát elsőbbséged van mindaddig, amíg azt valami meg nem változtatja (főútvonal táblát kereszteződés nem old fel)

Védett úton a kereszteződések előtt kirakott "útkereszteződés alárendelt úttal" is elsőbbségre utal.Ahol nincs elsőbbséged, ott elsőbbségadás, vagy STOP tábla van, illetve egyenrangú kereszteződés lehet.

Ahol nincs egyértelmű jele az elsőbbségednek (főút, kereszteződés alárendelt úttal tábla) nem 50-el döngetünk be a kereszteződésbe, ott lehet elsőbbséget kell adni.

A többi jármű mozgásának figyelése alapvető, de a mi továbbhaladásunk szempontjából azt is vissza kell ellenőrizni, hogy valóban arra akarunk-e menni, amerre az a másik ment.

A környezet is sok mindent elárulhat, ha pl. olyan úton haladsz ahol fel van festve a felezővonal, a keresztező utakon pedig nincs, jó eséllyel elsőbbséged van, de ezt természetesen ellenőrizni is kell, meg kell tanulni a keresztező utakra kirakott elsőbbségadás,és stop táblát meglátni.

Ahol pedig bizonytalan vagy, menj lassan, az a kisebbik rossz.

2015. dec. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Most járok Szlovákiába fuvarozni és ebből a szempontból obban tetszik az ottani kresz. Ott minden egyes útkereszteződés elé kiteszik, hogy védett úton közlekedsz, menjél csak nyugodtan. Magyarországon sokszor nincs semmilyen tábla és ebből kell tudnod, hogy te vagy a védetten. Igaz, hogy a csúcsára állított háromszöget és a hatszöget hátulról is fel kéne ismerni, de erre tényleg nem lehet alapozni, sokszor nem is látni őket rendesen. Amúgy még amire rohadtul figyelj a kanyarodó főútvonal egy kereszteződésben,na ott szoktak ám koccanni a figyelmetlenek.
2015. dec. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!