Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetek ilyen helyzetben?

Mit tehetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Üdv!


Mit kellene tennem ebben a helyzetben?

Vettem egy autót és az eredetiség vizsgán kiderült, a motorszám (biztos hogy nem kód) a törzskönyvben és forgalmiban jegyzettel.

A tulaj és az üzembentartó sem tudtak mit kezdeni a helyzettel. Én kétségbeesésemben azonnal a rendőrségre mentem. Hétfőn kaptam egy levelet a nyomozás megszüntetéséről.

Az indoklás szerint a cselekmény nem bűncselekmény, hanem egy adminisztrációs mulasztás és gyártási hiba miatt következett be.

Az is le van írva, hogy a jármű egyedi azonosítói eredetiek a megváltoztatásukra utaló jel nincs.

Az eredetiség vizsgáló helyen azt mondták, hogy fenti információk ellenére sem adnak eredetiség vizsgát.

Polgári peres eljárást fontolgatok.

Mit tehetek ilyen helyzetben?

Kérem válaszoljanak!


2015. okt. 28. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Dr. Lenkei Balázs


Ő autójogász, a Totalcar jogi tanácsadó rovatát csinálja, ott is írhatsz neki.


[link]

2015. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vagy hivd fel az nkh-t.....ha ott nem tudjak mi a teendő,akkor sehol!
2015. okt. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!