Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért váltanak le 4 hengeres...

Miért váltanak le 4 hengeres turbós motorokra a nagy autógyártók a 6 és 8 hengeres szívómotorokról?

Figyelt kérdés
Szerintem az emberek többsége nem örül ennek, akkor meg a gyártók miért cserélik le azokat ha egyszer az az igazi élmény és több embernek tetszik szerintem egy nagy szivó v8 as mint egy kis turbós 4 hengeres
2015. dec. 2. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Több oka van:

-a technika fejlődik, meg tudják csinálni azt, hogy kis motorból is sok lóerőt hoznak ki, ami előny is lehet, és főleg fogyasztásnál számít ez sokat, valamint a gyártónak van mivel dicsekedni, hogy 2.0-ás motorból 250 lovat hoznak ki például.

-aztán a legfőbb ok a károsanyag kibocsátási normák teljesítése.

-ez nem annyira jellemző, de bizonyos esetben a súly is nagy gond, konkrét példa: régen az Audi A3-ban volt 3.2-es benzines motor, de sokan panaszkodtak hogy nagyon orrnehéz és hogy nagyon sok kilót nyom a motor. Ezért ezt a motort kiváltották egy 2.0-ás turbóval, és sokkal jobban illett ehhez a kisautóhoz.


Na úgy tűnik lehet hogy a downsizing oldalán állok, pedig nem, én is nagyon sajnálom hogy lassan kihalnak a V8-as szívók, viszont a turbó ellen nem vagyok, egy 4.0-ás turbós Audi S8 vagy egy előző generációs Audi RS6 V10-es biturbóval bármikor jöhet.

2015. dec. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sok helyen magas adók vannak a nagy hengerűrtartalmú autókon, ezekre a piacokra csinálják a kisebb motorokat.

Meg egyébként is egyre szigorúbbak a szabályozások CO2 kibocsátás meg egyebek miatt.

2015. dec. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos elég összetett dolog...nagyon sok oka van,a co2 kibocsájtástől kezdve,az ilyen-olyan normákon át stb stb.......ha érdekel a dolog a neten kismillió cikket találsz róla!Keress utána!
2015. dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vicc es siralmas!

Egy szivo sor6 vagy v12 hmmmmm :-)

Co2¿?¿? Huzzanak a vulkanokra is katalizatort az allszentek!

Mert a sok dizel az egeszseges mi?

2015. dec. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az emberek többsége nem örül ennek"


Szerintem az emberek többsége maga alá fosna, ha egy V8-as szívó benzint kellene tankolni... Az emberek nagyon nagy többsége nem vesz 2 literesnél nagyobb autót... :D


Akkor nem határ mindegy? Annyira rágódnak itt ezen a downsizeingon, mintha mindenki SL500-zal járna... :D

2015. dec. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5-nek igaza van, abban a kategóriában, ahol egy 6 literes V8-as olyan volt, ott az új motorok sem rosszak, az emberek túlnyomó része meg úgysem vesz 3 literes 6 hengeresnél nagyobb motorral autót.


Személy szerint nem érzem nagy visszalépésnek pl. a korábbi C63 AMG-khez képest az új, kisebb térfogatú turbós motorokat. Ha jól van megtervezve, akkor ezen nem múlik semmi.

Az Alfa Romeo meg 4 hengeres 1.7-es motorokból hoz ki 240 lóerőt és még a hangja is viszonylag jó.

2015. dec. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!