Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2007 körüli Mercedes CLK/CLS...

2007 körüli Mercedes CLK/CLS modellek elektronikájával jogosan rémisztgetnek?

Figyelt kérdés

Többektől hallottam, hogy 2007-ig bezárólag problémás minőségűek voltak, leggyakoribb esetben elektronikai hibák adódnak.

Jogos a félelem és inkább keressek újabb évjáratot, vagy inkább csak apróbb hibák jellemzőek?



2015. dec. 2. 17:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%

Úgy őszintén...ezt hány autónál hallottuk már!!


Semmilyen különleges elektronikai baja nincs se a cls-nek se a clk-nak!Nem tudom kik lehettek ezek a professzorok,akik ezt beadták neked!

2015. dec. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem adta be senki, viszont rengeteg helyről hallottam, hogy kb. 2001-től 2007-ig bezárólag alapvetően gyengébb minőségűek voltak az autóik, ami többnyire elektronikai problémák formájában jelent meg.

Azért teszem fel a kérdést, mert ha ennek van bármi alapja, akkor nem ragaszkodnék ezekhez és inkább eggyel későbbi C-class-t keresek.

2015. dec. 2. 19:27
 3/18 anonim ***** válasza:
És a W210 meg W220 szériáról hallottál már?!?Mert ugye azok lettek halálra köpködve,meg az egész 90-es éveg közepe/vége fele széria....hogy ez a kettő a világ legszarabb mercije stb.....azt mégis kismillió van belőlük az utakon a mai napig!Ha ennyire vackok lettek volna már rég kihaltak volna az utakról!
2015. dec. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Közben utánanéztem több helyen, úgy néz ki, hogy a CLK kisebb elektronikai problémáktól eltekintve többnyire tünetmentes, az első generációs CLS-nek viszont van 1-2 érzékenyebb pontja.

Nem csinálnék belőle ekkora ügyet, de mostanában nincs időm szervizbe rohangálni, úgyhogy szeretném minimalizálni a hibalehetőségek számát.

2015. dec. 2. 22:41
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem az a gond, hogy sűrűbben menne szét benne valami, csak nem mindegy, hogy javítani 20.000 vagy 200.000 ennyi a különbség a dologban. Mondjuk aki újként emg tudta venni, annak értelemszerűen nem okozhatott ez se gondot, de a sokadik tulajnak általában már igen, ahol azért vesz olcsóbban használtat mert annyira telik és nem számolja, hogy bizony attól, hogy nem új autó az alkatrész még ugyanaanyi amrad.
2015. dec. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Írd már meg légyszíves mik ezek a kritikus pontok az előző generációs cls-nél!!Nagyon kváncsi lennék mit olvastál!!!
2015. dec. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#5: Igen, köszönöm, a szervizelés költségeivel tisztában vagyok.


#6: A már említett elektronikai problémákon felül állítólag előfordul, hogy a légrugó megadja magát, valamint az M272 és M273 motoroknál a gyári kiegyenlítőtengelyt előbb-utóbb ki kell cserélni, mert idő előtt elkopnak.

2015. dec. 3. 17:40
 8/18 anonim ***** válasza:
27%

" A már említett elektronikai problémákon felül állítólag előfordul"......milyen említett problémák?!?!?Mert még mindig nem mondtál semmit,csak hogy te ezt hallottad......hogy elektronikai gondok!!!


" a légrugó megadja magát,"....soha egyetlen egy légrugós Cls-t meg Clk-t sem láttam összerogyott lufikkal....az a piskóta merci(w220)amin feszt szétszakad!


Az egyedüli ,de az is csak félig helyes információ,hogy a motorjaival probléma van!A 350V6 meg 500 V8-as motoroknál,nem a kiegyenlítő tengely kopik el,hanem a végén a fogaskerék,amit a vezérműlánc hajt!Ez a fogaskerék kopik el,és ha nem cserélik,akkor a lánc képes több fogat is átugrani,és gyakorlatilag annyi is a motornak!De ezt egy kis odafigyeléssel meg lehet előzni!

2015. dec. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 4165SLT ***** válasza:
0%
Melyik elektronikájának van baja. Szerintem kapásból van benne 25-30 vezérlőegység. Kidurran a légrugó? Gumi, öregszik. Ez nem hiba, kopik.
2015. dec. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 4165SLT ***** válasza:
27%
Hol mondták ezeket? Márkaszervízben? Azt hidd el, amitt onnan hallasz. Egyes magukat géniusznak képzelő szerelők képesek olyan baromságokat mondani, hogy ihajj. Mi javítunk egy márkát. Van, hogy bejön egy okos és elmondja nekem, hogy az autójának mik a típushibái meg milyen visszahívások vannak rá.Kacagok egy jót.
2015. dec. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!