Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyomatékkulcsot szoktatok...

Nyomatékkulcsot szoktatok használni?

Figyelt kérdés

Autó kerékcsavart hány Nm-rel kellene meghúzni?

Szoktatok nyomatékkulcsot használni , úgy egyébként?

Szeretnék venni egy nyomatékkulcsot, milyen típust ajánlanál?



2015. dec. 6. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
20eft már lehet kapni jót,alu dolgoknál igen de kerékcsavarnál fölöslegese mert a gumisok is pont leszarják
2015. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

100-110 Newtonnal szokás lehúzni.

Én a szakmámból kifolyólag szoktam használni nyomatékkulcsot. Szerintem a Beta jó minőségű, én eddig mindig ilyet használtam, bár otthoni célokra szerintem drága, sosem hozza vissza az árát.

2015. dec. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Mindenhova használok.

Bőven jó a filléres nyomatékkulcs is csak két dolog stimmeljen:

-használt Nm a skála 1/2-3/4 része között legyen(ott a legjobb használni minden mérőeszkozt)

-hitelesítést végezz vele adott időnként(én évente 1X szoktam, de sokat használom, szerelek velük, több db. kulcsom van ugye, hogy 5Nm-250Nm ig egy kulcs nem elég)


Legjobb hitelesítés:

-közdarabbal egy hiteles kulcsra rádugod(pl. haver hivatalos szervízében) és megnézitek azonos értéket jeleznek e ki pl. 10-20nm léptékben

-csinálsz egy közdarabot amire felfogható nyulásmérő bélyeges tömegmérő.Magát a tömeg mérőt hitelesitheted patikai sullyokkal és ha pontos a kijelzett érték(pl. 5kg az 5kg és 2dkg az 2dkg) akkor ugye mm pontosan az erőkar és kijelzett értékből megtudod mennyi a nyomaték


Meglepő de a nevesincs kulcsok is tökéletesek meg találkoztam már márkás kulcsban ily olyannal ami újkorában csalt simán 20%-t!!!!


Átlagos kerékcsavarok kb. 90-130Nm között szoktak lenni! Kocsi service manuáljában benne.


Pár jó márka amit használok(nem csak nyomatékkulcsbol):

olcsok:

-lincos

-bgs

-condor

-extol

-fortum

közepes árban:

-yato

-king tony

-accessa

-genius

-proxxon

drágában:

-beta

-facom


20-200Nm közti 1/2"kulcsot piacon árusoktól noname vagy olcsóbb márkában 6-8eFt ra letudod alkudni (8-10közt mondják), keresel egyhavert akinek van hiteles kulcsa és össze nézitek, ha van lehtőség vásárláskor vidd magaddal és ott nézd össze és azt vedd meg ami a legpontosabb.

Én tavaly vettem olyat 6000Ft ért ami végig 2,5% belül volt, azért az durva, simán tudta a méregdrága beta kulcs minőségét, lehet nem lesz olyan tartós de majd évente lemérem mennyit változott és ha tudom, hogy pl. 80Nm nél csak 75Nm -t mér akkor beállítom majd 85Nm re ha nekem 80Nm kell....

2015. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, idén az ALDIban árultak 5500-ért, 3 év garival. Szerintem hobbi célra bőven elég egy ilyen. Én is pont a kerekekhez vettem. 86Nm a gyári adat, beállítottam 90-re ha esetleg lefele csalna. Hamar kiderült, hogy a gyári kulccsal idáig 140-150-re húztam meg. :D
2015. dec. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat !

Látom mindenki igyekezett a legtöbb infót leírni. Köszönöm!


Olvastam azt is a válaszok közt,hogy a gumisok pont leszarják. Hát igen ! Csak , hogy a gumisok nem is gondolnak arra, hogy mekkora balfékséget csinálnak azzal , hogy szarnak rá. Sok autónál a kerék csavar rögzíti a féktárcsát is, és az bizony elvetemedhet a túlhúzástól és onnantól kezdve ütni fog a tárcsa és remegni a kormány.

2015. dec. 6. 23:22
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem azt mondom hogy tök felesleges egy "hobbistának", de baromi drága egy rendes darab (és nem is elég egy). Kerékhez meg pláne felesleges, elég a jó érzék hozzá, meg egy jó kerékkulcs, kézzel meghúzva teljesen megfelelő lesz a csavar meghúzási nyomatéka, nem kell csődarabot rátenni vagy ráállni, azt annyi. Hengerfejet meg amúgy sem szerel otthon egy "amatőr".
2015. dec. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6#


Aha felesleges, azert szokott elredni a kerekcsavar furatnal az aluminium vagy magnezium lemezfelni.

Ha a rendes draga akkor ami olcso az rendetlen lesz?


Minel dragabb annal tovabb pontos, de az 5-10eft darabok profi hasznalatra is jok ha lemerd es kalibralod.

2015. dec. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elrepedni
2015. dec. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen.

Általában 110-120Nm szokott lenni a kerékcsavarok gyári meghúzási értéke.

Ha csak otthoni felhasználásra, évi két kerékátszerelésre kell, akkor bőven jó az 5000Ft-os Lidl-s, Aldi-s típus is.

2015. dec. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%
Oké, akkor helyesbítek, akinek nincs érzéke a csavarok meghúzásához az használjon nyomatékkulcsot a kerékcsavarokhoz. Is.
2015. dec. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!