Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ködlámpát lehet használni...

Ködlámpát lehet használni akkor is ha nincs köd?

Figyelt kérdés
Tehát éjszaka is mentem, vilt ahol nagy ködfelhő, volt ahol semmi. Nem kapcsolgattam le fel. Ködlámpával jobban látni ahol nincs köd. Szabályos? Valamint lakott területen?
2015. okt. 23. 09:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
"Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják."
2015. okt. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

gúglizd be a kreszt..vagy ha majd ha jársz kresztanfolyamra, ott elmondják a ködlámpa használatának a feltételeit..


ha olyan helyen áll a rendőr, ahol nincs köd, de még halvány pára sem, annak mit fogsz mondani bekapcsolt ködlámpával?


naugye.

2015. okt. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A mi utcánkban rendszeres a közúti ellenőrzés,van hogy csak azt szedik ki,aki ködlámpázik.

Egyébként a ködlámpa használatára is létezik vonatkozó szabály,melynek a lényege hogy csak indokolt esetben szabad használni.

2015. okt. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%

Ha ködlámpával jobban látsz tiszta időben, akkor sürgősen menj el állíttasd be a fényszóróidat.

Nézesd meg, és ha kell cseréltesd le a lámpatesteket, mert lehet elöregedett a foncsor, vagy tejüveg lett a gagyi műanyag búrából.

A ködlámpa használata tilos, ha nincs köd.

Esőben különösen balesetveszélyes.

2015. okt. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%

Vitázni lehet arról, hogy valójában mennyire hasznos a ködlámpa.

Ködös időben javít valamennyit a láthatóságon, de ennek mértéke korlátozott, a KRESZ-ben előírt "csak, ha a látási viszonyok indokolják" pedig azt eredményezi, hogy ködlámpázásért simán megbüntethetik a járművezetőt, ha az nem csupán ködös útszakaszokon használja azt.

Lényegtelen, hogy néhány száz méterrel mögötte volt egy sűrű ködfelhő, ahol nincs köd, ott tilos használni a ködlámpát... akkor ködfoltos úton melyik a jobb: fel-le kapcsolgatni a ködlámpát, vagy helyzethez igazított óvatossággal haladva, használni a tompítottat?

2015. okt. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nem.

Ennek ellenére, nem egy olyan autót látok városban, tökéletesen jó látási viszonyok között(!) amin a tompított helyett a helyzetjelző+ködlámpa van felkapcsolva.

A másik kedvencem, mikor épp hogy csepergő, szemerkélő eső van, de az előttem haladó köcsögnek muszáj felkapcsolnia a hátsó ledes ködlámpáját. Mintha azt hinné, hogy anélkül nem látom hogy ott van. Nekem meg folyik ki a szemem tőle.

2015. okt. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A hátsó ködlámpásra fel kell nyomni a távolságit, hátha észreveszi magát
2015. okt. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Nekem meg folyik ki a szemem tőle."


Ezeket sose értettem, most vagy az én szememmel van baj, vagy nem tudom, de engem például egyáltalán nem zavar a hátsó ködlámpa.

Amúgy meg a rendőr nem büntet érte, max ír egy figyelmeztetést és ennyi. Tapasztalat.

2015. okt. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

8-as, akkor te ufó vagy. A köd rettentően szórja a fényt. A hátsó ködlámpa használata ködben azt eredményezi, hogy az egész látótered vörösben fog úszni.

Nem elvakít, mint a refi, hanem elfed mindent, mint egy függöny. Csak a nagy vörösség.

Szemben ugyanez, természetesen fehérben.


A kreszben ez is a lazán megfogalmazott szabályok közé tartozik. Nem definiálja pontosan, mely okok indokolhatják és melyek nem a használatát.

Ragyogó napsütésben nehéz megindokolni. Rossz látási viszonyok esetén, hogy most van köd, nincs köd - szabály közvetlenül nem határozza meg.

Én bizony ködben le-fel kapcsolgatom, s nem is úgy, hogy ködös szakasz, nem ködös. Ha szemben jönnek, vagy mögöttem, s már láthatnak, akkor lekapcsolom.

Végülis arra való, hogy a frontális ütközést, vagy ráfutást elkerüljük. Nem a vezető látását segíti, hanem azt, hogy a kocsiját észrevegyék.

2015. okt. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
A többiek elmondtak mindent. Én annyit tennék hozzá, hogy ha valaki jó látási viszonyok között használja(tudjátok, olyan menő, ha csak úgy megy a ködlámpa), akár éjszaka, én felvágom neki a reflektort.
2015. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!