Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme magasabb oktánszám...

Van értelme magasabb oktánszámú üzemanyagot tankolni átlagos autóba?

Figyelt kérdés

Adott egy Opel Astra J, 1.4-es motorral. Van-e értelme belerakni például a V-Powert, vagy Nitro+ -t a Shelltől?


Most nem a fogyasztáson lobbizok, meg hogy 4 másodperc alatt gyorsuljak 100-ra. Tisztában vagyok vele, hogy 1.4-es autóból nem lesz NASCAR, csak mert V-Powert raktam bele.


Hanem az érdekelne, hogy motorikusan milyen hatással van az autóra? Áttisztítja a rendszert, jó hatással van rá, ha belerakok néha ilyesmit? Vagy semmi extra, csak kidobtam az ablakon egy csomó pénzt? Vagy pedig ront(hat) a motoron, a rendszeren?



2015. dec. 9. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen "tisztítós" dolgot érdemes beletankolni, 2-3 havonta, csak csutkara fogyaszd ki belőle.
2015. dec. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nem tud mit kitisztítani. A "nyomás" alatt lévő üzemanyagrendszerben nem nagyon szoktak lerakódások keletkezni. Ami kosz esetleg mégis feljut az injektorokig, de nagyobb mint az injektorok furatai, azzal meg nem fog tudni mit tenni, mert az csak visszafelé irányba tud távozni.

Szerintem a tisztítja a rendszer című részt kihúzhatjuk.


A magasabb oktánszámnak átlag autóban előnye nincs. Esetleg a benne lévő adalékoknak lehet olyan hatása, hogy csökkenti a szelepek elkormozódását vagy hasonló,de én ebben sem hiszek. Sztem felesleges bele a 100-as benzin.

2015. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bajer ***** válasza:
Csak fogy a zsozsó feleslegesen. A V12-es Rolls Roys-ba meg más prémium kocsikba kell ilyesmit tankolni, a gyártó ezt elő is írja. Kisautókba legolcsóbb 95-ös teljesen jó télen-nyáron. Rontani nem ront a motoron mert ha nincs más gond nélkül működik a drágább benzinnel is.
2015. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Okés, köszi a válaszokat! :)
2015. dec. 9. 09:33
 5/7 anonim ***** válasza:
semmi ertelme, penzkidobas.
2015. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

J Astra 1.4 szegényem.

Amúgy értelme nincs jó a mezei 95-ös.

2015. dec. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem motorban, autóban is bevált az omw-s maxxmotion-os benzin, kevesebbet eszik tőle, és jobban is megy. Mondjuk, Shell kúton soha se tankoltam, az omw a legjobb kút.
2015. dec. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!