Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsősegély tanfolyamra csak a...

Elsősegély tanfolyamra csak a jelenlegi autósiskolámnál mehetek?

Figyelt kérdés

A történet, hogy az autósiskolám tartott egy elsősegély tanfolyamot és az első órán részt is vettem, de a másodikra, és az azt követő napon lévő vizsgára már em tudtam elmenni a munkám miatt.


Idén még lesz nemsokára vizsga, de az iskola már nem tart addig képzést.

Viszont van egy ismerősöm aki tart ilyen tanfolyamokat.


Őt megkérhetem, hogy tartson képzést nekem, hogy elmehessek az elsősegély vizsgára?


2015. dec. 12. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem függ össze a kettő, bárhol megcsinálhatod az elsősegély tanfolyamot és vizsgát.
2015. dec. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, a tanfolyam nem is kötelező.
2015. dec. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt az iskolának fizetned olyan szolgáltatásért, amit nem tudtál igénybe venni.

Az elsősegély tanfolyam, illetve a vizsga nem része a gépjárművezetés képzésnek, de általános az, hogy az iskolák - természetesen fizetségért - besegítenek a vizsgaigazolás megszerzésében. Biztosítják a termet a tanfolyamhoz, hívnak előadót. Az előadó többnyire mentőstiszt, vagy vöröskeresztes aktivista, a vizsga pedig a Vörös Kereszt hatáskörébe tartozik.

Az autós iskolában végig lehet járni a lépcsőket, levizsgázni elméletből, vezetésből az elsősegély vizsga megléte nélkül, az elsősegély vizsgaigazolást majd csak a HKH-ban kérik: vetnek rá egy pillantást, beírják a számítógépes rendszerbe, hogy megvan, és soha többet nem kérik.


Az elsősegély vizsga megszerzéshez a elvileg a legrövidebb út az lenne, ha közvetlenül a Vöröskereszthez fordulna a tanuló, de a gyakorlatban van haszna az autós iskolák közreműködésének, nem kell a tanulónak a Vöröskeresztnél is "szervezkedni", csak a vizsgára elmenni.

Az elsősegély vizsgára nincs kötelező óraszám az oktatást tekintve, az csak ajánlott, ugyanis az újraélesztést, stabil oldalfektetést, kötözéseket nem lehet könyvből, gyakorlás nélkül kellően megismerni, a vizsga szempontjából az a legfontosabb, hogy ne ott érintsen a vizsgázó életében először próbababát (a próbababa az újraélesztési gyakorlatnál visszajelzéseket ad , a vizsgáztató látja, hogy az újraélesztés elfogadhatóan zajlik)

2015. dec. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Így utólag akkor tényleg pénzkidobás volt.

2015. dec. 12. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!