Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionosoknak milyen felszerel...

Kamionosoknak milyen felszerelés kellhet?

Figyelt kérdés

Minden, ami szóba jöhet, extrém dolgok is, mint a wifi erősítő antenna, gps variációk -> sima gps,telós gps, gps laptopon stb... ,bikakábel, kemping főző...


Szóval mik azok amik feltétlenül kellenek (mint mondjuk egy áram átalakító) és mi az ami nem kötelező, de sokszor előfordul és kellhet?


Nem muszáj 2 szóban megfogalmazni :P



2015. dec. 14. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Te biztos hogy kamionos akarsz lenni??


Mindegy


2 GPS, kemping palack, ruha, tv/laptop, fényképek a családról, ágynemű, lelki erő hogy bírd 4hétig egyedül, szerszámkészlet, ablakpucoló, wc papir, kéztorlő, edény, egyszóval minden amit otthon használsz. Kérdés??

2015. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nedves törlőkendő és egy sokkoló a migránsok ellen. Ez tuti kell.
2015. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első: fiatal lévén én még nem úgy indulok neki, mint egy családos ember, szóval nem hiszem hogy gond lenne, és köszi a választ! :)


Izzókészlet, csavarkulcsok, ilyesmi kell? Mert úgy tudom ezekhez a 60 milliós gépekhez ma már hozzáérni se szabad, csak szervizest hívni vagy elgurulni odáig.


Második: nem tudom hogy egyszerre gondoltad-e használni a NEDVES törlőkendőt és a sokkolót, vagy külön értetted :D Amúgy úgy tudom a sokkoló illegális.

2015. dec. 14. 22:29
 4/10 anonim ***** válasza:

csak nyugalom..amikor három napig állsz a Kizil Gagin kötésig érő hóban, és még a lánc sem számít, vagy Erzurum előtt éjjel mínusz húsz, akkor reggel csak az ima segít...ez a legfontosabb. nem árt a téli gázolaj, hogy keményebb mínuszban is pöcc-röff induljon..

aztán pénz...pénz...pénz..és a nyakadban lógjon egy szütyőben a személyes dokumentáció..pesze a trikó alatt.

a többi majd kialakul.

télre egy norvég katonai hálózsák...nagy mínuszban életmentő.


a wifi erősítő antenna az extrém? mert ha nincs jel, akkor mindegy, ha meg van, akkor is. a tablet érzékenysége a lényeges.

2015. dec. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 SándorÚr ***** válasza:
zacskós leves, konzervek, kemping gáz, sok sok alkoholic drinks, meg 1 kis ivóvíz, én így tolom
2015. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%

Nem kell 2 GPS! Egy is elég, meg legyen egy manuális GPS is, azaz térkép.

Kempinggáz, ruházat minden lehetőségre felkészülve (Norvégia, tavaly nyáron, augusztus 7, 4 fok), túlélő élelmiszerek, ha nem tudnál frisset beszerezni valamiért, könyvek, vizeskanna, ivóvíz (szintén több napra, sosem lehet tudni)

Könyvek, bankkártya (ez nem létkérdés, de én hónapokat vagyok kint, és nem szeretek túl sok kp-t tartani magamnál)

Hálózsák, párna a kényelmes alváshoz.

Stb, stb....

2015. dec. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát azért én még nem sok kamionossal találkoztam, aki egy GPS-el jár.
2015. dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Youtube-on keress rá st22lacika videóira!
2015. dec. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi a választ Agytörzsi Prof :)


Ó, st22lacika videóit már láttam, de ő csak egy ember, én meg sokaknak a véleményét szeretném látni/hallani :)

2015. dec. 15. 23:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Azokon felül amit eddig írtak: legyen egy kis gyógyszertárad, fájdalomcsillapító, fogad, fejed megfájdulhat, valamilyen gyógyszer .osás ellen, ha valami rosszabb kaját ennél meg. Kisebb szerszámkészlet, azért egy pótkocsi izzó cseréért ne hívj mentést. Elektronikai dolgokban nem vagyok nagyon otthon, én inkább könyvet olvasok, 5 - 6 kötet mindig van nálam, de ha van valahol WiFi van, ha nincs, elvagyok nélküle is.

Legyenek térképeid, elromlik a GPS és ott állsz egy ismeretlen helyen, az nem olyan jó, különben is jobb előbb térkép segítségével megtanulni navigálni. Legyen jó sok konzerved, jöhet egy határzár mint mostanában volt a bevándorlók miatt és éhen azért ne halj.

Nekem van egy egykezes 20 kilós súlyzóm is, néha - jobbára csak hétvégén - azt emelgetem.

2015. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!