Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán mi jelzi a sáv...

Autópályán mi jelzi a sáv kanyarodását, ill mi van ha elfelejtünk kanyarodni?

Figyelt kérdés

Sokszor van az hogy mész mész, főleg egy nagyobb járműnél ahol mindig a jobb oldalhoz vagy ragasztva, és ugye megszűnik vagy elkanyarodik a sáv. Ezt mi jelzi? Mert ahogy néztem a táblák után nem sok idő telik el és már érvénybe is lép a változás, és mi van akkor, ha véletlen elfelejtünk vagy elbambulunk, akkor azonnal próbáljunk meg átmenni a másik sávba, vagy inkább szép nyugisan menjünk tovább majd valahol visszafordulunk?


És ha nincsen gyorsítósáv, akkor hogyan kell bekapcsolódni a forgalomba? Ha épp nem jön senki akkor nagygázzal kimegyünk nehogy belénk jöjjenek, vagy általában lassítanak az emberek ha látják hogy valaki kikanyarodik és nincs gyorsítósáv?



2015. dec. 19. 22:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ugye nincs jogsid?
2015. dec. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nincs?
2015. dec. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, ha elrontod, a csak a legutolsó pályát kell újra kezdened, nem az egész játékot.



Aki ezt a kérdést feltette, az még sosem látott autópályát, és sosem ült a bal egyben.

2015. dec. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen valami kis agyi stiklid kérdező? Nem egészen értelmes a kérdés...
2015. dec. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Életemben 1x vezettem autópályán, és akkor nem volt gyorsító sáv útépítés miatt. Lehet ti már 5000 éve vezettek pályán, de én eddig csak városon belül toltam csak, szóval nem tudom hogy most mi a p*csa bajotok van... Értelmes kérdés, hogy mikre kell figyelni, mi van ha mégis elbambulsz akkor korrigálj gyorsan vagy inkább menj másfelé stb... Ezen mi az értelmetlen amúgy?
2015. dec. 20. 00:00
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de én sem javaslom, hogy egy darabig közúti forgalomban oktató nélkül részt vegyél. :(
2015. dec. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem maradtál csendben, rendben van, szedjük ízekre a kérdést:

"Ezt mi jelzi? Mert ahogy néztem a táblák után nem sok idő telik el és már érvénybe is lép a változás,"


Nem sok idő telik el... aha, 1000 méterrel korábban jelzik hogy lehajtó jön. Ez a megengedett sebességgel majdnem fél perc. Akinek ennyi kevés egy sávváltásra, ne üljön autóba.


"És ha nincsen gyorsítósáv, akkor hogyan kell bekapcsolódni a forgalomba?"

Autópályán mindig van gyorsítósáv, és a lehajtóük előtt lassítósáv is. De még autóúton is. Mindig, mindenhol.

Szóval ez a sáv úgy van méretezve, hogy a megengedett sebességtől kényelmesen le lehet lassítani arra a sebességre, amivel az esetleges kanyart be tudod venni, ha úgy kezdődik, hogy 40-es tábla, akkor hosszabb a sáv.

A gyorsítósávban is kényelmesen el lehet érni a pályatempót addigra, mire be kell sorolni.


"mi van ha mégis elbambulsz akkor korrigálj gyorsan"

Ne, gyorsan semmiképpen sem, inkább hajts le a következő lehajtón, és a mellékúton a pálya felett áthajtva gyere vissza amásik irányba a pályára.

Másrészt, ha a bal egyben ülsz, akkor nincs "elbambulsz"

Egy kamion-lökhárító nem olyan ártalmatlan az elbambult féklámpafelvillanás után, mint egy elnézett lehajtó.

2015. dec. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
most akkor képzelődtem? Ki volt írva nagy betűkkel GYORSÍTÓSÁV NINCS, mert útépítés volt. Tudod hogy volt? 2 sáv+ leállósáv volt. 1 sáv lezárva, a forgalom a külső és leállósávon ment, és mind2 forgalmas volt és nem 30 al robogtak. Erre gondoltam.
2015. dec. 20. 00:16
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahol nincs lassítósáv és leállósáv, ott ki szokták tenni elég gyakran ismételve a 60-as, esetleg a 80-as korlátozást.

Mivel te ezt sem láttad, egyiket sem, az út egyik oldalán sem, gyanítom hogy te vezetés közben is csak magaddal és a te igazaddal vagy elfoglalva. Az hogy egy tonna vas rohan alattad, sérülékeny pléhdobozokban emberek vannak körülötted úgy, hogy az életük részben a te kezedben van, mert ha te hibázol, ők is belehalnak, ez mind nem számít.

Csak az számít, hogy te az autópályán bambulhass kedvedre, és nehogy már te legyél a hibás, ha a jelzéseket sorozatban elnézed.



Kezdem érteni, milyen emberek okozzák az orosz fedélzeti kamerás autópálya-jelenetek akcióit.

2015. dec. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"vagy elbambulunk, akkor azonnal próbáljunk meg átmenni a másik sávba"


Igen, szerintem rántsd át a kormányt index és minden figyelmeztetés nélkül a másik sávba mert úgy az igazi. Mi az, hogy elbambulunk? Ha te kényszeresen elbambulsz az úton akkor ne ülj kormányt mögött kérlek maximum a Need for Speedben.


Az az igazság, hogy olyan embernek tűnsz, hogy ha bármiféle változás történik az úton akkor összef*sod magad, hogy úristen most mi lesz, hova menjek, mennyivel, kihez, hova ááhhh. Nem, fel kell mérni a helyzetet és megfelelően közlekedni. Ha nem működnek a közlekedési lámpák valami hiba miatt akkor megállsz a kereszteződés előtt és meg se mozdulsz amíg nem jön a biztos úr a varázsbotjával és elkezd lengetni vele, hogy merre menj?

2015. dec. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!