Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán mi jelzi a sáv...

Autópályán mi jelzi a sáv kanyarodását, ill mi van ha elfelejtünk kanyarodni?

Figyelt kérdés

Sokszor van az hogy mész mész, főleg egy nagyobb járműnél ahol mindig a jobb oldalhoz vagy ragasztva, és ugye megszűnik vagy elkanyarodik a sáv. Ezt mi jelzi? Mert ahogy néztem a táblák után nem sok idő telik el és már érvénybe is lép a változás, és mi van akkor, ha véletlen elfelejtünk vagy elbambulunk, akkor azonnal próbáljunk meg átmenni a másik sávba, vagy inkább szép nyugisan menjünk tovább majd valahol visszafordulunk?


És ha nincsen gyorsítósáv, akkor hogyan kell bekapcsolódni a forgalomba? Ha épp nem jön senki akkor nagygázzal kimegyünk nehogy belénk jöjjenek, vagy általában lassítanak az emberek ha látják hogy valaki kikanyarodik és nincs gyorsítósáv?



2015. dec. 19. 22:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
hát most mondjam azt hogy qrvára magabiztos vagyok? Akkor még nagyobbat lehet esni... igen, elsőre be voltam xarva ilyen helyzetben, mert csúcsforgalom meg minden, senki sem profi vezetőként jön ki az anyjából... és legalább fejben megpróbálok felkészülni a következő esetre, ti biztos xartatok az egészre majd lesz valami, hát grat nektek de én akkor is inkább becsicskulok most és tűnök balfhasznak mint nagyképűnek aki mindent tud, nem úgy mint ti, ti biztos mindent tudtok (kivéve aki leírta normálisan, annak/azoknak köszönöm)
2015. dec. 20. 00:59
 12/16 anonim ***** válasza:

Bocs, de egész végig te voltál az, aki mindent (jobban) tudott. Senki nem tűnt túl magabiztosnak.


Arról van szó, hogy ha autópályán mész, akkor nincs bambulás. A vezetés végig figyelmet igényel. Tudod honnan hová mész. Ott a fejedben az útvonal. Pár kilométer pontossággal mindig tudod, hogy hol jársz. Azt is tudod hogy hol akarsz lehajtani. Ettől kezdve jól be tudod lőni, hogy mikorra várható a lehajtó. A Gödöllői lehajtó táblát Pest felé autózva Hatvannél még nem kezded keresni, de Tura után már jobban nézed az út jobb oldalát, és így biztos nem fogod elnézni.


Akinek ilyen féktelen idnulatai vannak, az különösen figyeljen oda arra, hogy hogyan autózik. Milyen jogon mered feltételezni rólam, hogy xartam az egészre? (hároszor szóltam hozzá eddig) Meg az, hogy majd lesz valami... Épp azt próbáltam írni, hogy nem maximális odafigyeléssel nem lehet autózni. Különösen az elején nem, amikor még nincs rutin. Ezért írtam, hogy nincs elbambulás, nincs elnézés. Egyszer lehet tévedni, egy 130-al közlekedő autó egy kibiztosított kézigránát, és rossz kezekben körlülbelül ugyanakkora kárt képes okozni. Ez itt nem a "kinek nagyobb a farka" játék, emberéletekről lehet szó.

Nem becsicskulni kell (micsoda szavak, te jó ég...) hanem elgondolkozni kicsit.

2015. dec. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 szántóvető ***** válasza:

a szokásos jó öreg kresz-táblák jelzik a kanyart.veszélyes útkanyarulatot jelző tábla és mellette sebességkorlátozás.itthon nem tudom előfordul-e ilyen de külföldön akad rá példa.

ha nem kanyarodni akkor egyenesen továbbmenni,szalagkorlátot átszakítani,egy szépet bukfencezni és az utazás számodra véget érni.

2015. dec. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Velem van, hogy elbambulok és 10-20 km kimarad, de csak olyan helyen, ahol rutinból vezetek...
2015. dec. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
De ez a különbség, ha én elbambulok, akkor szabályosan vezetek, az agyam felfogja a táblákat és csak gondolkodás nélkül megyek... Ha te elbambulsz, akkor ezek szerint nem veszel be kanyarokat... Csoda, hogy még élsz...
2015. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 veterán vas ***** válasza:

"Sokszor van hogy mész, mész" Ez egy nagy igazság!


Aztán sokszor van olyan hogy cement cement, esetleg homok, homok, de ha összekeverjük, akkor olyat is láthatsz, hogy vakolat vakolat. :D


Ja hogy mi van ha elfelejtünk kanyarodni?

Akkor nekimegyünk a falnak.

Lehet újra vakolni. :)

2016. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!