Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miket csináltatok az első...

Miket csináltatok az első vezetésórákon? Milyennek éreztétek? 19/F

Figyelt kérdés
2015. dec. 20. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Jó érzés volt mikor integettek a csajok.. Aztán szar érzés volt mikor rájöttem, hogy az oktatónak integetnek :S
2015. dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismerkedés az autóval, müszerekkel stb, majd elindulás megállás, szlalom kis sebességgel ilyenek.
2015. dec. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Lefulladtam négyszer, mert az oktatóm rögtön kivitt forgalomba én meg remegtem mint az állat.
2015. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:
Mentem két kört a rutinpályán (akkor még volt külön rutinvizsga is), majd kocsikáztunk a városban és azon kívül. Esőben, sötétben.
2015. dec. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem az 1. órámon az oktató verte a fejemet a kormányba. :(
2015. dec. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első pár órán mentem körbekörbe a rutinpályán, a virágpiacon. Valamikor meg is fordultam, de hogy melyik órán? Passz. Speciel alattam motor volt, a sajátom, de akkor ültem rajta először mint vezető.

Nagyon picinek éreztem magam s az is voltam. Rengeteg órát vettem s még külön is gyakoroltam. De az még önmagában nem baj, csak valamikor azért tanuljon bele az ember.

Autóval kicsit félnék, hogy nem érzem a nagy dobozt és nekimegyek valaminek. Persze biztos belejönnék egyszer abba is, de hogy engem a nagy óvatosság fog jellemezni az elején, az valószínű.

2015. dec. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ismerős volt az oktató, késő délután telefonált, hogy menjünk vezetni, mondom oké. Beültem a kocsiba, mondja, hogy induljunk, mondom merre megyünk, azt mondja Gyöngyösre, kicsit letaglózott a dolog. Már szürkület volt mire felértünk az M3-asra, nem volt gáz mert Őr és Nyíregyháza között gyér a forgalom az M3-ason, aztán felpezsdült az autópálya, meg ránk sötétedett, egyszer magam mellé nézed, baz*dmeg az oktató az ablaküvegre dőlve alvó üzemmódba, fütyülök egyre hangosabban de nem reagál, hát mit csináljak, mivel az ablaknak volt dőlve, leengedtem az ablakot, na akkor eszmélt fel, végülis nem volt gond hogy elaludt, mert tudtam vinni a kocsit, meg ő is tudta hogy elég sokat vezettem már odahaza a városba, csak azért mégis fura volt hogy első órán messze megyünk sötétbe, ő meg alszik mellettem, bár 80-90-el mentem mert elégnek tartottam azt a tempót pályán akkor. Jó érzés volt, nem tudom miért, de én jobban szeretek éjszaka vezetni mint nappal.
2015. dec. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy szinte forgalomtól mentes egyenes úton ültem először a kormány mögé. Ismertette az oktató az autó eszközeit, pedálok, sebességváltó, irányjelző, kézifék, fényszóró kapcsolók. Majd mondta hogyan induljak el (ezeket már elméleti órákon is többször elmondta).

Nem fulladtam le aminek nagyon örültem mert életemben először vezettem autót 22 éves voltam mellékesen.

Az volt a feladat az első 1-3 vezetésórán, hogy elindulás megállás többször, valamint hogy egyenesben tartsam az autót az úton. Majd jöhetett a városi közlekedés (megjegyzem kis város). Emlékszem sokáig nehéz volt megszoknom, hogy lábaimmal pedálokat kell kezelnem, bal kézzel a kormányt egyenesben tartanom jobb kézzel pedig sebességet váltogatni. Időbe telt mire megszokom hogy uralni tudom a járművet. Ami komolyabb nehézséget jelentett az a dombról felfelé elindulás, hogy ne guruljak hátra, emlékszem mindig felpörgettem a fordulatot, majd az oktató arra jutott, hogy kézifékes elindulást használjam dombról.

Miután lett saját autóm azt szoktam meg és nincsenek ilyen gondjaim.

2016. jan. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!