Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Transit Connect milyen...

Ford Transit Connect milyen fordulatszám tartományban fogyaszt kevesebbet?

Figyelt kérdés

Kaptam egy céges Ford Connectet, 1.8 TDCI motorral. Mivel eddig nem sok szerencsém volt kisteherautókhoz, de még dízelekhez sem igazán, nem igazán tudom, hol van az optimális fordulatszáma. Tudnátok segíteni ebben?

Főleg az autópályán és az autóúton való haladás érdekelne.

Pályán amikor 130 környékén haladok, már olyan, mintha erős lenne neki. Mi lehet egy ilyen autónál az optimális sebesség, ahol a legkevesebbet fogyasztja?



2015. dec. 22. 19:54
 1/5 szántóvető ***** válasza:
a légellenállás miatt lassabban menj és a fogyasztás csökkenni fog.ha nem sietsz akkor tartsd a 100-at.tempomat van benne?
2015. dec. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a konkrét típust, de a legtöbb turbódízel a 2000-2500 közötti fordulatszámtartományt szereti a legjobban, és nagyjából a fogyasztás is itt a legoptimálisabb. Bírják 3000-ig is a fordulatot, de ott már nem fog optimálisan fogyasztani. 3000 fölött már nem érdemes tartósan pörgetni.
2015. dec. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nincs benne tempomat sajna, elég alap a felszereltség. De arra elég, amire használom.

135-ös tempónál 3000-es fordulat felett megy kicsivel. Ezért is nem nagyon erőltetem, mert sztem az már sok neki, eléggé bőg már a motor. 50km-es szakaszon használom pályán, átlagfogyasztásnak így ír ki 7,5 litert. Ami mondjuk papírforma.

2015. dec. 22. 20:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Nos... 425 km-es távot mentem vele, 2100-as fordulatot tartva, nagyjából 100-as tempóval. 5.4 lett a fogyasztása. Így már jobb, mint a 7,5. :)
2015. dec. 26. 23:13
 5/5 szántóvető ***** válasza:
na igen,az egy jó fogyasztás.
2015. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!