Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetői engedély nélküli...

Vezetői engedély nélküli közúti baleset okozása és közúti veszélyeztetés, milyen büntetés jár ezért?

Figyelt kérdés
Vezetői engedély nélkül vittem haza haveromat a kocsijával, mert ő részeg volt. Sajnos meghúztam egy parkoló autót, közben feljelentettek és kiérkeztek a rendőrök. Haverom, mindent magára vállalt. Ellene ittas vezetés miatt és közúti baleset miatt indult eljárás. Bent még nem volt vallomást tenni, de volt vérvétel stb... és bevonták a jogosítványát is. Ezt utólag korrigálni szeretnénk, mert józanul másnap már máshogy látjuk a helyzetet. Be szeretnénk vallani, hogy én vezettem, ő pedig részegen el akarta vinni a balhét... Milyen büntetés jár ezért kettőnknek?

2015. aug. 24. 10:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát olyat valószínűleg nehezen találsz aki pontosan meg fogja neked tudni mondani. A haverodnak annyi jár amit kiszabtak, jogsielvétel és gondolom pénzbüntetés.

Neked jogsi nélküli vezetésért 45 ezer és 90 ezer ft közötti pénzbüntetés, és még az alábbiakat találtam, de nem ezer százalék, hogy ez vág ide:

271. § (1) Aki hatóságnál büntetőeljárás alapjául szolgáló olyan bejelentést tesz, amelyről tudja, hogy valótlan – és a 268. § esete nem áll fenn -, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki hatóságnál szabálysértési, illetve fegyelmi jogkör gyakorlójánál szabálysértési, illetve fegyelmi eljárás alapjául szolgáló olyan bejelentést tesz, amelyről tudja, hogy valótlan – és a 269. § esete nem áll fenn -, egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Aki hatóságnál egyéb hatósági eljárás alapjául szolgáló olyan bejelentést tesz, amelyről tudja, hogy valótlan – és a 269. § esete nem áll fenn -, elzárással büntetendő.

2015. aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Miért vennék el a haverja jogsiját? Jogosulatlan személynek átadta a vezetést, ami tilos, de mivel ittas (beszámíthatatlan) állapotban volt, lehet ezért nem is büntetnének.


Te viszont kapsz majd rendesen.

2015. aug. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Remélem neki visszaadják a jogsiját.... Azon kívül már csak a érdekel, hogy nehogy letöltendő legyen belőle nekem... Pénzbírság, jogsitól való eltiltás, felfüggesztett mindent bevállalok, mert vállalom a felelősséget..
2015. aug. 24. 10:55
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán egyszerűbb annyiban hagyni... Ha előálltok az új - talán igaz- verzióval.akkor a haverod a hatóság félrevezetése járművezetés átengedése arra jogosulatlan személynek vádpontokkal gazdagodik, tiéd lehet a közút baleset okozás, jogosulatlan gépjárművezetés ittasvezetés stb..

Arra is számítsatok, hogy az okozott kárt is meg kell teremteni a biztosító ittasvezetés miatt kívánja magát a kárrendezés alól.

Nem kellett volna meg szökni akkor talán lett volna esélyetek rendőrség nélküli megegyezésre

2015. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Na igen de a vallomását 0,8 ezred szintű ittas állapotban tette, azért ez is számít valamit, ráadásul "elméletben" ő nem tudhatta, hogy nekem nincs jogsim... Én meg nem tettem vallomást, csak ő, nekem a nevem elő sem került... Szóval én tiszta lappal indíthatnék, bemegyek és önként bevallom hogy jogsi nélkül vezettem és okoztam balesetet
2015. aug. 24. 11:07
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Miért vallanád be most, ha akkor gyáva voltál megtenni? Vigye csak el a haverod a balhét, ha te nem lettél volna ott, akkor úgyis ő vezetett volna.
2015. aug. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ittas vezetéssel meg engem nem vádolnának, mivel nem is voltam az... Erre tanúk is vannak, szóval marad az engedély nélküli vezetés, baleset, közút veszélyeztetés, és cserbenhagyás. (bár személyi sérülés nem keletkezett)
2015. aug. 24. 11:09
 8/17 anonim ***** válasza:
19%
Miért vallanád be most, ha akkor gyáva voltál megtenni? Vigye csak el a haverod a balhét, ha te nem lettél volna ott, akkor úgyis ő vezetett volna.
2015. aug. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen ez nyilván megoldás... Vigye el, én gyáva voltam kész, történet lezárva, ez így működik persze :D Nem vagyunk bűnözők, egy rosszul sikerült estébe keveredtünk, azon kívül hülyék is voltunk humánusan megfogalmazva, de kérlek ne haragudj ha nem ítélem magunkat giotin vagy máglya általi halálra. Rendezni szeretnénk az ügyet, az erre kiszabott büntetés súlyosságára lennék kíváncsi SACPERKÁBÉ, de azzal is megelégszek, ha valaki leírja hogy ezért lecsukhatnak-e engem, vagy megúszhatom anélkül is....
2015. aug. 24. 11:14
 10/17 anonim ***** válasza:
Már leírták. És egyértelműen jobban jártok, ha nem álltok eléjük még azzal is, hogy amit először mondtatok, az hülyeség volt.
2015. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!