Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyek a legcsöndesebb,...

Melyek a legcsöndesebb, legszebb járású dízelek? (gondolom 6 hengeres lesz a befutó)

Figyelt kérdés

2015. dec. 25. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nemrég volt egy nagyon hasonló kérdés. Ott a legcsendesebbre a Mazda Skyactiv dízeleire szavaztam, számomra a legszebb hangja pedig a BMW 2.5-ös illetve 3 literes dízelmotorjainak van. Na persze ha eltekintünk a személyautóktól, akkor tudnám mondani még az MAN F2000-es 400 lovas változatát (hasonló konstrukció volt az elődje az Ikarusokban), illetve a régi 60 lovas Zetorok a rövid kipufogóval :)
2015. dec. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hathengeresek járnak a legfinomabban, ez tény, viszont nem csendesek (legtöbb esetben).

Inkább a 4 hengeres dízelek szoktak csendesek lenni (azok is a szigetelés miatt).

2015. dec. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

előttem a pont.

nekem sokáig volt egy kétliteres, négyhengeres KIA-m, néha én is meglepődtem, milyen csenedes(kívül-belül)sokan azt hitték benzines.

a Mazdám cseppet hangosabb volt, az is négy hengerrel..de csak akkor, ha nagyon toltam a vasat..

2015. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyik dízel se lesz csendes. -> jó szigetelés megldja, tehát érdemes a prémium szegmensbe keresgélni

Aztán jön a járáskultura, ami nem 6hengeres az rezegni fog alapjáraton. Persze a 6hengeres is, lásd kisteherek, de kevésbé, mint egy 4hengeres. -> rugalmas hidraulikus motortartó bak, megfelelően rugalmas szigetelés és kárpit kialakítás, stb. tehát megint érdemes a prémium szegmensben keresgélni.


Lehet sok negatívot fogok kapni, de én még olyan dízelben nem ültem amiben ne éreztem volna alapjáraton, hogy ez dízel :(


Ami meglepő, hogy pl. a w123 meglepően kényelmes, kulturált volt alapjáraton pedig 4hengeres kis dízelben ültem. Talán a fotelszerű ülései miatt!


Próbálj ki minél több tipust a kiszemeltek közül és szánj rá sok időt ne kapkodd el.

Érdemes akár csak ez miatt a fehér úti gócpontra elmenni, ha van már kiszemelt ami kényelmes nem fontos ott megvenned de akkor már tudod mit fogsz keresni a használtautó.hun.

2015. dec. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es

Itt most dízelt viszonyítunk dízelhez.

Tudom én is, hogy a W123-masok finomak belül, de kivülről egy 240D is olyan ricsajt produkál, hogy fél kilóméterre is hallod, hogy egy Merci megy alapjáraton.

Vagy az Audi féle 2.5 TDI-k, semmi rezgésük nincs, de olyan hangosak már alapjáraton is a sok hangszigetelés ellenére, hogy a legnagyobb dugóban is kiszűröm a 2.5 TDI hangját.

De hogy írjak néhány típust is, a legcsendesebb (és nem a legfinomabb) dízelek talán a Ford féle 1.6 TDCI-k, Opel 1.7 CDTI, a Mazda Skyactive-t nem ismerem, de nagyon sokan dicsérik, hogy az is csendes.

2015. dec. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Oké oké kivül kolompol meg minden de te belül vezeted :)


Ezért mondtam elkell menni nagy telepre(pl. Fehér út) és végigpróbálni mindent, ha van kiszemelt akkor azt keresni a hahun neten.


Még a kis ccm dízelek csendesek, ugye ott könnyű alkatrészek és kicsi erő ébred csak azok meg általában a fapados alsókategóriában találhatóak(1.3as dízelek).

2015. dec. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát pedig az 1.3 multijet sokkal hangosabb mint a 2.4 multijet.

Elméletileg a skyakctive lesz a befutó, kompressziója mindössze 14 bar. Még nem hallottam élőben. Valaki?

2015. dec. 27. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!