Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbuktam 2x kresz vizsgán?...

Megbuktam 2x kresz vizsgán? Félek, hogy harmadszorra is megfogok mit csináljak?

Figyelt kérdés
Konkretan az elsőre nem sokat tanultam bevallom. A másodikra úgy tanultam, hogy teszteket csináltam, es amit elrontottam megtanultam. Igy is megbuktam, pedig otthon ment teljesen jól. Fél éve volt, most mennek megint, de nagyon félek, nem elég gyakorolni a könyvet is bújni kell? Tudtok segíteni?

2015. dec. 26. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

nem elég gyakorolni a könyvet is bújni kell?


taps-taps-taps

2015. dec. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lényegre törő választ. Ne ilyeneket, köszi.
2015. dec. 26. 21:01
 3/10 anonim válasza:
53%
figyu, ami nem megy ,ne erőltesd. eggyel kevesebb probléma lesz az utakon.
2015. dec. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy ilyen okos emberek jönnek válaszolni. Kár is volt segítséget kérni.
2015. dec. 26. 21:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátom úgy bukott meg hogy a könyvet elolvasta és még teszteket is töltött ki.

NEM elég teszteket csinálni, könyvet is el kell olvasni.

2015. dec. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy csináltam, hogy könyvet csak átlapoztam, és a tesztet csináltam, úgy hogy vizsga előtti nap vagy 20-szor 70 pont körülieket, 66 alá nem is ment, és jött a vizsga 73 pont. Nekem így lett meg.
2015. dec. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

A Kresz-t megkell tanulni. Már milyen furcsa is de piszkosul , értelem szerűen bekell magolni. A teszttel nem tanulsz. Azzal csak letudod ellenőrízni a tudásod.

Például. Mi az hogy gépjármű? Ezt is megkell tanulnod , bekell magolni hogy pontosan mi is az. Ha megtanulod szó szerint, akkor bármilyen kérdésbe beteszik az hogy gépjármű. akkor tudni fogod mit jelent. Velem igy tanították régen. Csak erre több idő kell. Ha ezzel a magolás féle tanulással minden szót , fogalmat besulykolod , jöhet akár milyen kérdés nem fogod eltéveszteni. De ez mint írtam hosszabb időbe fog telni. Írtad: a könyvet is bújni kell.

2015. dec. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó vagyok még. Bármit tanulsz, Akár melyik szabályt, fogalmat , előírást, addig ne menj tovább amig meg nem érted 1000 %-osan.
2015. dec. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na végre értelmes emberek! Köszönöm! Ment rá a zöld pacsi! :) köszönöm!
2015. dec. 26. 21:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Tanulni könyvből lehet, a teszt csak visszaellenőrzésre jó (ahogy már előttem is írták)

A KRESZ nem egy bonyolult szabályrendszer.

A KRESZ könyv száraz olvasmánynak tűnik, de (szerintem) könnyen tanulható, ha az olvasót érdekli is az, amit olvas.

Van az általános szabály, és vannak a kivételek - a kettő együtt adja a szabály teljes ismeretét.


Pl a megállás és várakozás tanulásához alapvető, hogy a tanuló tudja azt, mi a különbség a megállás és a várakozás között.

Ne keverje meg, hogy pl. a forgalmi okok miatt álló autó, hiába nincs mozgásban, a KRESZ szabályok szerint forgalomban lévőnek számít, nem áll.

A szabály egy mondatba sűrítve leírja a megállás szabályát:

Járművel megállni, ill. várakozni kétirányú forgalomra alkalmas úton, ha a közúti jelzésekből más nem következik:

- csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén (az úttest széléhez 30 cm távolságon belül),

- azzal párhuzamosan,

- egy sorban szabad.

Ez azonban csak rész-tudás, a részleteket is meg kell ismerni ahhoz, hogy minden körülmények között alkalmazni tudd a szabályt.

- egyirányú útra vonatkozó szabályok

- megállási tilalmat jelentő helyzetek, körülmények (hol tilos megállni akkor, is, ha azt tábla külön nem jelzi)


A tesztek a vizsgázó szabály ismeretét hivatottak ellenőrizni (szerintem nem elég hatékonyan), ha a vizsgázó ismeri a szabályt, nem lehet gond as kérdés megfogalmazása, és a forgalmi helyzetek sem.

Képes forgalmi helyzetet ábrázoló kérdésnél meg kell nézni, mi szabályozza ott az elsőbbséget, s megnézni milyen járművek vannak a képen.

Előfordulhat csalafintaság, amikor az egyik jármű megkülönböztetett jelzést használ, vagy olyan eset, amikor egyenrangú útkereszteződésben balról villamos és személyautó is érkezik - ismerve a szabályt nem lehet gond a helyes sorrend

2015. dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!