Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Harmadszorra is megbuktam...

Harmadszorra is megbuktam forgalmi vizsgán, teljesen magamba vagyok zuhanva, miért vagyok selejtes, miért nem sikerül?!

Figyelt kérdés

Eddigi életemben akármit csináltam, mindig jó voltam belőle, mindig minden jól ment, sokszor jobban mint másoknak, zene, sport, tanulás, mindig mindenből a legjobb voltam, és akkor jön ez és pofán vág. Háromszor.

Az elsőnél teljesen magamba roskadtam, fel akartam adni az egészet, azt mondogattam, hogy nem való nekem a vezetés, jobb is lenne, ha inkább nem lenne a jogosítványom, pedig annyira szerettem előtte vezetni, mindig azt vártam, hogy mikor megyek megint, és jól is ment, mindenki (az oktatóm is, én is) azt mondta, hogy tuti átmegyek... Ezek után nyilván mégjobban megviselt, hogy nem sikerült. Ez karácsony előtt volt, jött a szünet, majdnem egy hónappal később mentem megint vezetni, addigra sikerült túltennem magam rajta, egyszer vezettem a következő vizsga előtt, és egy hónap kihagyás után is tök jól ment, majd a vizsga utolsó perceiben csináltam egy hibát, amiért megbuktam, de ide már úgy mentem, hogy jó nem érdekel, nem hagyom, hogy még egyszer annyira megviseljen, mint először, ha nem sikerül mi van? Majd megyek még egyszer, nem baj... Na így is lett, teljesen jól viseltem, és most másfél héttel később voltam harmadszor (szintén egyszer vezettem közben), azt mondta az oktatóm, hogy azért merte ilyen hamar bevállalni, mert gondolta úgyis sikerül. Most nem csináltam semmi hülyeséget, de aztán olyan dolgokat hordott össze a vizsgáztató, hogy csak néztem... Már az elején sem volt szimpi, hogy hagyta, hogy 10 percen keresztül fagyoskodjak kint a hóban, amíg mindent elmond, míg máskor ezt mindig el tudtuk intézni a kocsiban is... Na mindegy, és most megint magamba roskadtam.


De egyszerűen nem tudom, hogy miért nem sikerül, az oktatóm azt hajtogatja, hogy ezt tényleg nem csak úgy mondja, hanem tényleg jól, kiegyensúlyozottan, megbízhatóan vezetek, és ügyes is vagyok, az előző vizsgámon eltévedtem, aztán egy szinte függőleges emelkedőn (azt hittem hátradől a kocsi...:D) kellett bemutatnom egy emelkedőn elindulást, és tök simán ment, és elvileg még a következő vizsgán is emlegette a vb... Jó mindegy, szóval a lényeg, hogy technikailag nincs gond, csak néha képes vagyok szőkeségeket csinálni... De nem hiszem el, hogy az a sok szőkenő (elnézést tőlük, de így szerintem mindenki érti) megszerzi a jogosítványt, én meg nem...


És a legrosszabb, hogy pedig nem értenék egyet azzal, hogy aki ennyiszer bukik, annak nem való a jogosítvány (mert magam is láttam rá ellenpéldát), tényleg elgondolkodtam azon, hogy nem kéne... de ez rossz hozzáállás, megöli az önbizalmamat.


Már lassan egy roncsnak érzem magam. Idén életemben először a zongoravizsgámon is totál besültem, és idén érettségizek, és nem kéne, hogy ez a sikertelenség-sorozat folytatódjon... De már szerintem be is vonzom amúgy. Nem tudom mit csináljak.


Igazából jól esett ezt leírni, azért ha valaki elolvassa, megnyugtató válaszokat adhatna. :D


Ja, és olyan válaszokat nem kérek, hogy nem kéne mindenkinél okosabbnak lennem, gondoljak bele, hogy lehet velem van a baj, mert belegondoltam, és nem is hiszek mást, tudom, hogy velem van a baj, és nem hiszem okosabbnak se magam másoknál, de tényleg úgy érzem, hogy jól vezetek, uralom a helyzeteket, és mégis...



2014. jan. 30. 16:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mi szerepel a vizsgalapon, mik voltak a hibák?
2014. jan. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Állítólag a vizsgabiztos, a legkorrumpálhatóbb állatfajta.Kérdezd az oktatót a hogyanról.
2014. jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló volt

Én ott is hagytem az egészet (már túl sokba került)

2014. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
47%

"Ja, és olyan válaszokat nem kérek, hogy..."


mindent megrital, elsiritai es szerintem te nem is igazan varsz valaszt..

2014. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Sajnálom! Nekem is csak másodszorra sikerült! Én is tökre ki voltam utána és tök bénának éreztem magam. Nekem a túlzott idegesség miatt nem sikerült, mert egyébként órán jól vezettem. Másodszorra is ideges voltam, de akkor szerencsére azért tudtam megfelelően koncentrálni.

Szerintem mindkét vizsga után nagyon keveset vezettél! Az egy óra az semmi! Én ebben látom a legnagyobb hibát.

Szerintem ne add fel, pihenj egy kicsit, hogy ne ezen kattogjon mindig az agyad, és után menj és vezess, de ne egy órát!

2014. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Elfelejtetted megmutatni a deákigazolványt, ez volt a baj.
2014. jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Igen, most mondtam is az oktatónak, hogy lehet, egy kicsit pihentetni kéne, ő is mondta, hogy az is lehet, szóval most az lesz, hogy vezetek pár órát úgy, hogy nincs még a fejemben a vizsgaidőpont.


Konkrétan azt nem tudom, hogy mi volt beírva, hogy mik voltak a hibáim, de múltkor az volt, hogy beleindultam egy pirosba (hogy hogyan azt én sem tudom elképzelni se), ez így durvának hangzik (meg ez is olyan, hogy ilyet rajtam kívül ki csinál?! senki) de azért hozzátenném, hogy úgy volt, hogy kanyarodtunk, és úgy mentem mintha telezöld lenne, szóval elindultam véletlenül az egyenesen haladókkal együtt...

Most meg olyanokat mondott, hogy nem néztem eleget tükörbe, mikor egyenesen mentünk (ami szerintem pont nem igaz, de mindegy), hogy néha túltekerem jobbrakanyarnál a kormányt (jó az u megfordulásnál kicsit megcsúszott, későn engedtem egyenesbe, de nem mentem át másik sávba meg semmi, csak lett benne egy pici hullám), meg elvileg volt két erősebb fékezés is (erről nem tudok...), na és itt állította le, amikor is párhuzamos parkolásnál (hátrafelé) egyirányú utcában túlságosan elöl álltam meg (véletlenül egy kocsihossznyival előrébb mentem), és hogy ennyit nem szabad visszatolatni egyirányú utcában (mert hogy ugye nem szabad tolatni, és hogy ez már annak minősül)... erre még az oktatóm is azt mondta, hogy ilyet még ő se hallott...

2014. jan. 30. 18:21
 8/20 A kérdező kommentje:
A lefizetésről annyit, hogy én magamtól biztos nem merném, és az oktatómat se úgy ismertem meg, aki ilyen lenne, és lehet, hogy naiv vagyok, de el is hiszem, hogy anélkül is meg lehetne csinálni...
2014. jan. 30. 18:25
 9/20 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: otthagyni szerintem ilyenkor már nem érdemes... pont azért mert már annyi pénzt öltél bele, akkor már inkább legyen még egy kicsi úgy hogy értelme is volt, minthogy csak úgy feladjam, és akkor tök értelmetlenül öltük bele azt a rengeteg pénzt (és energiát, időt)..
2014. jan. 30. 18:28
 10/20 egySanyi ***** válasza:
Hibáztál rendesen és nem érted, hogy miért húztak meg ez a veszélyes ebben. Oktatód jobban felkészíthetne a vizsgára.
2014. jan. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!