Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbuktam az első forgalmi...

Megbuktam az első forgalmi vizsgámon, és nagyon csúnyán kiborultam. Ez miatt lehet ellenszenves és távolságtartó velem az oktatóm?

Figyelt kérdés

Az első 10 percben megbuktam orbitális b_romságok miatt. Az 50 tanuló órám alatt nem fullasztottam le annyiszor autót, mint a vizsga első 10 percében, ami persze bukáshoz is vezetett. A vizsgabiztos azt mondta, hogy elég volt, menjünk vissza az udvarba. Ott amikor kiszállt, először elkezdtek potyogni a könnyeim, végül pánikrohamszerűen zokogtam, és kapkodtam a levegőt.

Az oktatóm még mellettem ült, már nem is emlékszem miket mondott, de éreztem rajta, hogy csalódott bennem, mert előtte ügyesen vezettem. Végül otthagyott a kocsiban, és mondta, hogy ha megnyugodtam majd visszajön.


Rá két napra felhívtam, (meg akartam kérdezni, hogy mikorra kaptam új vizsgaidőpontot) és kedves hangon, konkrétan úgy vette fel a telefont, hogy "parancsolj nyuszika", ami tőle nem is újdonság, mert akikkel jóba van, azt így becézgeti(korábban engem is hívott hasonlóképpen). Aztán amikor meghallotta a hangom, és tudatosult benne, hogy én hívom, kicsit elkomorodott a hangja, elnézést kért a megszólításért, és közölte, hogy azt hitte, hogy egy szívéhez közelebb álló tanuló keresi...

Majd, megmondta az időpontot, a vizsgabiztos szavaira utalva közölte, hogy majd hívjam fel később, hogy mikor menjek hozzá plusz órákra, hogy ne legyen a következő vizsga is egy "katasztrofális ámokfutás"...

Eddig teljesen jó bizalmi kapcsolatban voltunk, mindenben támogatott és segített, de most ezzel a "azt hitte, hogy egy szívéhez közelebb álló tanuló keresi" szöveggel úgy érzem, mintha eltaszítana, és a szemében már nem érnék semmit. Hozzáteszem, hogy annyira jóban voltunk, hogy viccelődött azzal is, hogy csak azért nem fogad örökbe, mert nincs nyitva a hivatal...

Elég labilis vagyok... lehet ebből még egy normális kapcsolat, és sikeres forgalmi vizsga két hét múlva, vagy végleg elástam magam a szemében? Eléggé szégyenlem magam..

L20


2015. jún. 19. 14:13
1 2
 1/12 anonim válasza:

Komolyan azt olvastam, hogy "ez miatt (helyesen emiatt) lehetek terhes?" XD


Persze, igen, hogyne, ez nem kérdés.

2015. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát terhes inkább, csak gondterhes lettem, de igazad van, magyarosabb és szebben hangzik az "emiatt" :D


A "persze, igen, hogyne" mire értendő? Hogy emiatt ellenszenves velem, vagy hogy sikerülhet még a vizsgám és túlteszi magát ő is a botlásomon?

2015. jún. 19. 14:23
 3/12 anonim válasza:

A hisztizés abszolút lehet ellenszenves tulajdonság, sőt általában az :/

Hogy a vizsgád sikerül e, az pedig csak rajtad múlik :)

2015. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatód viselkedésének valódi okát csak te tudod kinyomozni, bár nem hiszem, hogy van értelme konkrétan ezen rágódni, inkább a vizsga kielemzése lenne a lényeg.

Hacsak nem tucatneved van, és van még olyan nevű tanulója, tudnia kellett, hogy te hívod.

Az benn van a pakliban, hogy megbukik a vizsgázó akkor is, ha jól felkészült, a bukást követő sírógörcs miatt lehet az oktatód is zavarba van, hogy mit kezdjen most a kialakult helyzettel.

Talán találkoznotok kellene, és átbeszélni a dolgaitokat, miért estél szét ilyen látványosan.

Az oktató-tanuló normális kapcsolata addig terjed, hogy az oktató segíti a tanulót a sikeres forgalmi vizsga teljesítésében, igazából még barátoknak sem kell lenniük.

2015. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Apakomplexusod van? Eltaszított magától stb...


Pusztán csalódott benned, ha tényleg jól vezettél, nem csak te gondolod, akkor biztos baromi nagyot csalódott, hogy egy 20 éves nő úgy bömböl mint egy kisgyerek. Egyébként ha így kiborulsz mi lesz veled a forgalomban? Rád dudálnak otthagyod a kocsit a körút közepén?


Attól, hogy lehet, nem muszáj mindenkinek vezetni

2015. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Pszichológia diplomája is van, így szerintem ismernie kell az ilyen helyzeteket.

Konkrétan az apakomplexusba nem tudom mi tartozik bele, de 4 éves koromban az apám eltaszított magától, és ezt azóta is újra, és újra átélem, amikor egy kicsit is elkezd közeledni, mert a végén úgyis újra ellök.

Nem hisztiztem, egész egyszerűen pánikbeteg vagyok, és ugyan ritkán, de nagyon nagy feszültségkor kitör egy egy roham. Forgalomban vezettem már szinte végig a gyakorlások alkalmával, volt hogy ledudáltak, veszélyhelyzetet alakítottak ki más autósok, de mindig problémamentesen megoldottam. Nem a vezetéssel és az azzal járó feszültséggel van bajom, hanem azzal, hogy valaki mögöttem ül, és minden egyes mozzanatomra erőteljesen figyel.

Az oktatómmal meg szoktunk beszélgetni az órák alatt, így nem baráti, de egy egész jó ismerősi kapcsolat alakult ki szerintem közöttünk, ezért érzem lesújtónak kicsit ahogy most érzem, hogy hozzám áll.

2015. jún. 19. 14:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Túl sokat spirázol ezen az egészen.

Konkrétan szerelmes vagy az oktatódba? XD

Mert ezt a monológot olvasva nekem ez jött le..

Lenyugodtál,neharit kérsz,majd vizsga.

Ne aggódj,nemhinném hogy tevagy az első csaj,akit hisztizni látott,ez a csajoknál természetes jelenség,pláne mikuláskor..XD

2015. jún. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem, véletlenül sem vagyok szerelmes belé :D Szerintem legalább 50 évvel idősebb nálam. Abszolút semmi ilyenről nincs szó. Egész egyszerűen törődést és biztatást kaptam tőle heti 3x 3 órában, ami mindig jobb kedvre derített. Aztán a vizsga előtti nap volt egy rontásom, ott a hibával egyáltalán nem arányos mértékben kiakadt, (semmi baleset helyzet nem volt, mert rajtunk kívül alig volt autó az úton) és elkezdett a tőle egyáltalán nem megszokott módon gúnyolódni, hogy most megérdemlem, hogy bámuljanak az emberek, hogy mekkora h_lyeséget csináltam, aztán fogta magát, kiszállt a kocsiból, és elment telefonálgatni. Kifizetek neki egy halom pénzt, és 20 perceket csak így elvesz tőlem, hogy elmegy telefonálgatni vizsga előtt egy nappal, az utolsó nagy gyakorlásomon..

És még egyszer elmondom, hogy nem hisztiztem, és a menstruációm is bőven odébb van még.

2015. jún. 19. 15:42
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

hű, de... ne haragudj, de hisztizel.


A csúnya kiborulás miatt igenis lehet, hogy máshogy néz rád az oktatód, mint eddig - valószínű fogalma sincs, hogy ezek után mit kezdjen veled...


Szerintem maga a lefulladás pedig nem ok a bukásra. Kellett ott másnak is lennie (mi volt még? hiszen ő is "ámokfutás"-nak nevezte), főként, ha már 10 perc után vége lett a vizsgának.


Hogy mit gondol rólad, az meg mit érdekel? 2 hét múlva levizsgázol (vagy nem), és aztán úgyis elválnak útjaitok egy életre.

2015. jún. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Na' ácsi-ácsi!

Most komolyan te szégyelled magad mert elsírtad magad a sikertelen vizsga után?! Biztosan állítom neked, hogy nem te voltál az első és nem is az utolsó!

A f@'szfej oktatod egy büdös paraszt! Hogy mondhat olyat, hogy "azt hitte, hogy egy szívéhez közelebb álló tanuló keresi... ". Megáll az eszem, nehogy már te legyél a hibás mert a vizsgán gyengébb teljesítményt mutattál ami főként a vizsga szituáció miatt történt.

Duplán büdös paraszt az oktatód, hogyha teljesítmény alapján értékeli a tanítványait és ez alapján alakít ki velük jó és kevésbé jó kapcsolatot.

Kit érdekel, hogy mit gondol Rólad ez a ... Arra ott vannak a barátaid, családtagjaid, stb.


Én a Helyedben besétálnék az autósiskolába és kikérném a papírjaimat. Van 1100 oktató aki normálisan áll a tanulóihoz sikertelen vizsga után is. Ha Debrecen vagy közelében laksz tudok egy jó oktatót ajánlani.

2015. jún. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!