Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Jetta 2015-ös modell...

VW Jetta 2015-ös modell 1.4TSi 125 lóerős motorral jó autó?

Figyelt kérdés
Lehetséges a VW botrány miatt, jó áron kapható úgy érzem, nem beszélve arról, hogy tetszetős autó. Van valakinek tapasztalata ezzel a járművel kapcsolatban? Fenntartási költsége? Olyan is írhat nyugodtan, akinek a régi 122 lóerős változata van, vagy akár az 1.2 TSi 105 lóerős. Minden érdekel.

2015. dec. 28. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt a mikromeretu motor + turbo kombinaciot szerintem felejtsd el. Karbantartasigenyes, kenyes cucc, alacsony elettartammal.
2015. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

teljesen renden van

a kis köbcentis turbósok azért vannak hogy 60km/h nál hozzák a környez védelmi előírásokat.


Amint tölt a turbó sok levegőhöz több üzemanyag így már hozza is 1.8 szívó teljesítményt 1.8 szivó fogyasztással persze .


konyhanyelven : ha nem hajtod és nem veszel ki belőle csak 80 lóerőt minta csak szívó lenne sokáig semmi baja nem lesz. A nagyobb teljesítményt csak a biztonságos előzések érdekében használod ki akkor elenyésző a kis ccm vs nagy teljesítmény okozta "kár"


Ha sportosan vezetsz 2.0 szívó oszt jónapot


a családban több 1.2T is van octaviába brutal fogyasztása van városba (szeged) 10liter

2015. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az 1.2Tsi-t nem erőltetném.

Ha újonnan veszed és normálisan szervizeled, akkor 10évet ki kell bírjon egy átlag felhasználónál. 10-15e kilóméterenként olajcsere beindítás után a start-stop kilőve és nem szénné hajtva hidegen, illetve melegen nem egyből leállítva. Ezzel a minimális odafigyeléssel meghosszabbítható a motor élettartama.


Az új szívó motorok kb kuka mert az euro6 miatt nemigazán szeretnek pörögni így a szívómotor értelmét veszíti hamarosan.

2015. dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Huh jó sok érvet, ellenérvet mondtatok:). Utolsó előtt nagyon meglepődtem amit írtál. Az 1.2Tsi ről nekem azt mondták, hogy kemény télen kb 8 liter a városi fogyasztása, jó időben pedig 7 liter, országúton viszont 4-4,4 körüli.

De nekem is jobban tetszik az 1.4Tsi. Véleményetek szerint ebbe is bele lehet hajtani 200.000km motor hiba nélkül?

Egyébként nem vagyok nagy gyilkos, nagyon max szoktam 4000 ig forgatni, benzinesnél ez még belefér.

A másik: 4.099mft ért olvastam a 1.4 BMT trendline kivitelt (hasznalauto.hu-n)vadi újat. Itt ugye nincs szó még 20 év hitelről? És a 200.000km garancia mit takar?

2015. dec. 28. 17:49
 5/11 dirtboy ***** válasza:

Én is tsi/fsi-t akarok majd.

1.4-est.

Amit megtudtam eddig hogy turbó kb 200ezer,gyári új,új de nem gyári márka kb 160.

felújítás 30-100.

szeretik a jó minőségű benzint,noname kúton nem jó tankolni,alacsony kéntartalom kedvez nekik.

a szelepek fokozottan kokxosodnak,nem kizárt hogy ma már ezt megtudták oldani.

2015. dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1.2 tsi 4-4,5 igen 60nál sík úton tempomattal szélcsendbe.


az 1.6 crtdi már tudja a 4,5l /100km országúton de csak 90-el fölösleges előzések nélkül.

2015. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
200.000km vagy 2 év khm a 2 év hamarabb eljön ez amolyan marketing duma
2015. dec. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az egész TSI vonal egy fejlesztési zsákutca. Többféle van belőle. Az egyik, amin röhejes kis vékony biciklilánc van, a másikon már szélesített lánc. De egyik sem igazán bírja a torziós lengéseket, átugorhat a vezérlésed a szétnyúlt láncok miatt. Erre megoldás lehet a nagyon gyakori vezérléscsere drága pénzért.


Egy ilyen pénztemető árából már vehetnél mondjuk egy 1.4 VVTI Corollát. Vagy egy Hondát.


Vagy ha mindenképpen TSI-t akarsz, szíjas, ne láncos motort keress.

2015. dec. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 mivel új autót akar venni és a 3. generációs 1.4TSI szíjas motor és szívócső illetve közvetlen befecskendezéses is, tehát az első 2 generáció miden baját kiküszöbölték.
2015. dec. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ezért kérdeztem Tőletek, mert sajnos nem értek hozzájuk. Tegyük fel, ha találok 20-30 ezer km es 1-2 évest azt még megvehetem ebbe a 125LE-s változatba? Tudom bármit szét lehet hajtani, de az még ált újszerű?

És véleményetek szerint a gyári adat 6,9liter városban kamu, ebben a 1.4 tsi 125LE BMT változatban?

2015. dec. 28. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!