Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes Suzuki swiftbe 1000-et...

Érdemes Suzuki swiftbe 1000-et venni? Vagy az túl kicsi?

Figyelt kérdés
2015. dec. 29. 13:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%

Ha már mindenképp Swift akkor inkább 1.3-at érdemesebb venni, erősebb, strapabíróbb motorja van, 4 hengeres, 8 szerelepes.


Az 1000-es motor 145-ig képes gyorsulni, az 1.3 már 180 km/h órás sebességre is képes.


De amúgy városi használatra még talán megfelel az 1000-es, de azon kívül keress 1.3-at, azt is találsz dögivel.

2015. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%

Apámnak volt ezres swiftje. Nem volt egy erőgép, városban még nem vészes, de azon kívül elég idegesítő volt, hogy 90-es tempót tartva is csak egy forgalmi akadály volt más autósnak a kis szuszka. Autópályára sosem szerettem vinni, mert olyan 110 fölött már eléggé szenvedős volt a hangja.

Arról nem is beszélve, hogy 2x is meg kellett gondolni, hogy ha előzni akartál vele.

Nekem most 1.3 swiftem van és ez érezhetően jobban megy, 110 fölött sincs szenvedős hangja, bátrabban lehet vele előzni is.

2015. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Az 1.3-as simán megy 130 km/h-val, az 1000-ről ezt nehezen tudom elképzelni, mert már az közel van a végsebességéhez.


Az 1.3 100 km/h-nál kb. 2500-at forog.

2015. dec. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire kell.

Nekem 1000 van, én az agglomerációból járok vele be Pestre dolgozni. Napi 60 km-t megyek, erre tökéletesen megfelel. Kevesebbet fogyaszt mint az 1.3

Megyünk vele anyósomhoz is kb 2-3 havonta, akkor is kibírjuk, hogy ne menjünk 180-nal.

Autópályán 110-120-as tempóval is hazaérünk.


összességében azt mondom nem kicsi. Bár még nem volt "erőgépem", nekem megfelel ez is.

2015. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Haverom ezressel futárkodik, dinamikus kocsi de engem a 3henger járása zavar :(

Ha téged ez nem zavar megvehető kis dög.

Világból kimegy ha a tipikus helyeken nem rohad el!!!!!

A tipikus rohadásra figyelni!!!!!!!!

2015. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Melyek a tipikus tohadási helyek? Egyébként nem vagyok vulág utazó autópályára se megyek. Általános falusi használatra, pecázni kijárni ilyesmire
2015. dec. 29. 15:19
 7/20 anonim ***** válasza:

Elöl kereszt és hossztartó részek és a hátsó futóműbekötési pontok.


Sokszor kivül pöpec kocsi de alánézve 100-150eFt menne lakatolásra! 150ért már kapsz olyat amit gatyába kell rázni(pl. lóg a futómű, meg apróságok) és 300-350ből akkor van egy tipptopp javítással,átírással.

4gumi vagy egy aksi se 2ft azért mondom 300minimum lesz mire tipptopp és neveden.

2015. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Faluba pláne, hogy kevés az 1000-es, így is, úgy is át kell járkálni valamiért szomszéd városba, tehát lakott területen kívül is hajtod majd, meg horgász is gondolom nem kikövezett beton úton mész, tehát a több lóerő megint csak nem árt.


Én a helyedben 1.3 vagy 1.6-sakat néznék.

2015. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
ok köszönöm
2015. dec. 29. 16:50
 10/20 anonim ***** válasza:

Már az 1000-es is elég, és keveset fogyaszt. Erre tényleg igaz a kis dízeles mértékű fogyasztás, benzines létére. Korához képest ritkán romlik el, strapabíró. Az átlagnál kisebb súlya miatt jól lehet közlekedni az 1000-es motorral.


sarcasm on

Az 1.3-as meg olyan bivaly, hogy a sokkal nagyobb és szuperebb járgányokat alázza 5000 ccm-ig fénysebességgel úgy, hogy termeli a benzint és soha nem kell szerivze binni, se szíjcserére, se olajcserére, a futművet meg végképp nem kell soha átnézetni, mert minek azt. Meg különbenis aki más autót vesz, az hülye, vagy csakis farokhosszabbítónak veheti.

sarcasm off


Azért a Suzukit is el kéne vinni néha legalább olajcserére. Egy ismerősöm csak néhány évente viszi, a szíjat is már kétszer cserélni kellett volna. Sajnálom azt az autót. Akármennyire is strapabíró a köztuatban, akkor is gondozni kellene.

2015. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!