Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw 316i 1994 vagy citroen...

Bmw 316i 1994 vagy citroen xsara coupe 1.4 2001?

Figyelt kérdés
Megérné lecserélni a citroent a bmw-re?
2015. dec. 31. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
miért érné meg lecserélni?
2015. dec. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eggyetlen ok az én részemröl az a presztizs lenne..

Szóval nem érné meg?

2015. dec. 31. 15:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért egy 94-es BMW-nek aligha van presztízse...


Egyedül akkor van, ha igazán szép állapotban van, de akkoris főként az autórajongók szemében....De sajnos alig van már használható e36-os.


Egyedül akkor érné meg ,ha hátsókerekes kocsit akarsz, és nem sajnálod rá a pénzt...Mert bizony egy ilyen idős kocsival elég sok baj lehet, de az is kérdés hogy mennyiért vennél.

2015. dec. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Azért egy 94-es BMW-nek aligha van presztízse... "


Van csak nem a 316i nek!

Azért egy 850i vagy e34-M5 már Presztizs!

2016. jan. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

sara egy kényelmes, megbízható kocsi, egész jó az 1.4es is abban a kasztniban.


E36 mindenhol rohad, különösen a futómű bekötésnél!

316i eszik de nem megy, minimum 318i de akkor már 320i az sor6 és sokal jobb, mint 4henger!

Alkatrész a prémium márkában a bmw hez a legolcsóbb, új, obntott, minden van kilószámra viszont nemlesz 2ft a karbantartása, mert öreg, sok extra van benne, az alapdolgok is bonyolultak!

Futómű teli szilentekkel!


Vezetési élményben biztos megéri a cserét ha bírod pénzzel! De még a 320i nek sincs presztizse csak az már 5év múlva talán kultusz kocsi lesz, mint most egy e30.

Ha igazán "presztizs szagú" 3as kell akkor egy e30 ban gondolkodnék papírosan átépítve minimum M50 blokkra! Meg e30 ból is kupé, az ritkább.

Hogyha 94körül gondolkozol az e34 már közelebb van a kultuszhoz, mint az e36, itt már inkáb rajongók kezében a kocsi és költünk rá, találkozgatunk, szeretjük a régi autókat, stb. Van akinek hobby és mellette ott egy napi használatos x5 vagy e46,e39.


Nekem ma is nosztalgiázott egy fazon mikor felvettem és elvittem a vasutig(látásból ismertem) mesélte volt nekik is meg haverjának is 10éve, multkor egy haverom nosztalgiázott, hogy 20éve náluk cégautonak voltak e34 -k, múlhónapban egy idős néni mondta milyen szép régi kocsi, stb.

Talán a karikáselsőlámpa és szögletes hátsó miatt az e34 kinézetre régibb, olyan e30 féle.


e36-316i mindenképp felejtős, mert öreg, nyűgös, ha gondozod is ott lesz a "sokat eszik de nem megy" és sose lesz presztizse még 20év múlva se, mert mindenki veteránként a nagy motorosokat fogja megőrizni majd.

2016. jan. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az e36-okat nem a presztizs miatt veszik, hanem mert hátsókerekes és aránylag jó a súlyelosztása. BMW-ben az E36 a legelterjetebb Magyarországon, mert egyszerű tartós motorok vannak benne, a javítása is sokkal olcsóbb mint a következő generációknak.

Az a Xsara már a fiatalabb autógeneráció része. Nem érdemes lecserélni, ha amúgy megbízhatóan működik.

2016. jan. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2016. jan. 6. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!