Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Spuri vagy Stp benzin adalék...

Spuri vagy Stp benzin adalék jobb ha a rendszert egy kicsit ki akarnám tisztítani?

Figyelt kérdés
Semmi gond nincs az autóval, csak gondolom neki is jobb ha egy kicsit karban van tartva.

2016. jan. 4. 06:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem akarod a jól működő autót tönkrevágni akkor ne rakj bele semmit...


Tudod ha véletlen folytán valami szennyeződést le is old... nos az szépen megy be a hengerekbe vagy szerencsésebb esetben csak fennakad az szűrőn...

2016. jan. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mi párszor tettünk bele Spurit, elvileg használt neki, rosszabb biztos nem lett egyik kocsi sem.


Viszont hosszabb távon metabondot érdemes inkább a motorba tölteni

2016. jan. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Tomcatters ***** válasza:
26%
Karbantartani nem ilyen trutyikkal kell,hanem normális motorolaj és évenkénti vagy 10.000 km enkénti olajcsere /olajszűrő csere (a motorolaj ha jó minőségű,akkor mindent megad a motornak ami kell) :) "Én nem tennék bele ilyen cuccosokat :) "
2016. jan. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
A spurit évek óta használom.Nem csodaszer,kb annyi különbség vele mint a magyar és német üzemanyag között.Nyugodtan használhatod,semmit nem fog tönkretenni.
2016. jan. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4%

"évenkénti vagy 10.000 km enkénti olajcsere /olajszűrő csere"

Látom neked is van mire szórni a pénzt bőven elég 25-30 ezer km enként cserélni az olajat,ha NORMÁLIS olajat használsz

2016. jan. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

25-30 000km olajcsere csak bizonyos motoroknál, bizonyos felhasználási feltételek esetén bizonyos olajakkal valósulhat meg. Ha akármelyik is hiányzik, annak csúnya vége lehet a motorra nézve.

Ha nem pályázik napi szinten 3-4-500km-t akkor felejtős ez a 25-30 000-res olajcsere, főleg ha a sok a városi használat, mert annak ez lesz az eredménye:


[link]


Különféle benzinadalékok és a rendszer tisztítása:

a benzinesnél úgy néz ki a mutatvány, hogy AC a tankban pár méter cső és injektorhíd/injektorok. Az injektor fúvókái olyan kicsik, hogy ha oda kosz jut fel és nagyobb mint a fuvóka méret, akkor azt "előrefelé" nem fogod tudni kiszedni belőle sem Spurival, sem STPvel sem Domestossal. Mellesleg van üzemanyagszűrő is a kocsiban és az ACnak is van előszűrője. Ha megy minden henger, akkor a dugulást kizárhatod, így nincs mit - nem is tudod - kitisztítani.

2016. jan. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi gond akkor ne piszkáld!
2016. jan. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7%

#6 Na ezért kell japán autót venni :)

Nekem 1.3 ignisem van es durván 30 ezrenként cseréltem benne az olajat most van benne 220 ezer km (75ezerrel vettem) és semmi baja

2016. jan. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Tomcatters ***** válasza:
38%
Egyébként nekem is japán autóm van .. én maradok az évenkénti cserénél, ami nálam úgy 10-12ezer/év jön ki átlagba .. De ugye azt tudod,hogy a motorolaj az el is öregszik ,és ha elöregszik már nem zarja körbe az olajfilm a szennyeződést ,ami idő előtti motorkopáshoz vezet ... Anno én is néztem egy oldalt #6 válaszolóéhoz hasonló... Ott ha jól emlékszem egy bmw t mutattak .. amit szétszedtek,és ugy nézett ki belül a motor"az olajcsere periódus hosszanti kitolása miatt, mintha feketenegrózuzalékkal tömték volna tele ... :/
2016. jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

" #6 Na ezért kell japán autót venni :)

Nekem 1.3 ignisem van es durván 30 ezrenként cseréltem benne az olajat most van benne 220 ezer km (75ezerrel vettem) és semmi baja"


Azért mert szerencsétlen ignisben még nem állt meg a motor még nem jelenti azt,hogy ezzel jót teszel/használ neki,meg hogy jó állapotban van!

És azért mert valami japán még nem jelenti azt,hogy nem lehet megölni!De ha neked ez a hepped,hogy az egyik legfontosabb dolgon fillérbaxóskodsz akkor csináld!Csak legalább ne vernéd nagy dobra!

2016. jan. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!