Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen baj állhat a háttérben?

Milyen baj állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

Üdv!


A minap elvittem egy autószerelőhöz a kocsimat. (Audi TT 1.8t) Kuplungos, csúszik a kuplung, fent fog, cserélem az egész szerkezetet. Ezt tudtuk is, ezért is vittem el, nem volt meglepő. A baj az, hogy nagyobb fordulaton a váltás igen-igen nehézkes minden fokozatban, meg kell várni, hogy visszaessen a fordulat, és majd csak akkor tudsz váltani le-fel. Pénteken hagyom ott a kocsit, csak gondoltam megkérdezlek titeket, mit gondoltok, mi lehet a probléma? Váltó olaj? Azért lenne, mert csúszik a kuplung? Miért kell visszaesni a fordulatnak, hogy tudjak váltani?


Előre is köszönöm válaszaitokat!



2016. jan. 4. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Elkopott a kuplungtárcsa, bár ettől még kéne tudni váltani. Na mindegy, szét kell szedni aztán megnézni.
2016. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor csúszott könnyen vette a sebességeket?

Egyébként elég érdekes a jelenséged,általában pont gázfröccsel szoktak váltani a szerkezet kímélése érdekében

Ha alátétre kilett cserélve minden akkor reménykedj hogy csak rá kell állítani és jólesz,ha továbbra is szar akkor még ottvan az esetlegesen elgörbült váltórudazat,ha az is jó akkor sózd rá valakire az autót mert egy használt váltó is bőven 6 számjegyű lesz ráadásul lutri...

2016. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincs kicserélve még a kuplungszerkezet. Pénteken hagyom ott a kocsit, és majd valamikor jövőhéten lesz kész.
2016. jan. 4. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!