Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinálló tömítőpaszta?

Benzinálló tömítőpaszta?

Figyelt kérdés

A motorom műanyag tankja és a benzincsap közt átszivárgás van, amit nem tudok elállítani. Sajnos gárilag semmiféle szorítás nincs a tank kifolyócsövén, egyszerűen bele kell dugni a benzincsapot és ennyi. Eddig awab-bilinccsel volt megoldva, de az igazábóól nem sokat ért.

Szóval ehhez kellene valamilyen tömítőanyag, ami csak rugalmassá merevedik, nem ragasztó, de legfőképpen állja a benzint! (Eddig vagy ragasztót találtam, vagy olyat, ami csak az olajat állja.)

Tud-e valaki ilyet?



2016. jan. 5. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy kép sokat segítene, h van most megoldva.
2016. jan. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez a benzincsap van beledugva a tartály alján kiálló csőcsonkba. Egyedül az a kis tömítőgyűrű (és a nyakon lévő rovátkolás tartja a helyén, mert az awab csak dísz.)

[link]


Az összeállítás elve meg kábé így néz ki.

[link]

(6: vákuumcsap, 7: AWAB)

2016. jan. 5. 01:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, h neked az "O"- gyürű kellene, h letömítsen ami a csap réz és műanyag találkozásánál van. Azt próbáld esetleg vastagabbra cserélni. De mielőtt bedugod a műanyag csőbe, olajozd be, h könnyebben bemenjen és h el ne nyíródjon!
2016. jan. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 joco5582 ***** válasza:
Lehet, hogy a cső már ki van tágulva, vagy a csőnek ovalitása van. Így O gyűrű már önmagában nem fog. Én megpróbálnám, egy két réteg teflon szalaggal összerakni. Van abból jó minőségű, és hasonló mintha szigetelő szalaggal tekernéd körbe. De ezt nem bántja a benzin. Tudom nem gyári, de talán segít.
2016. jan. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az "O"-gyűrű újszerű állapotú, a fene enné meg.

A teflonszalagot meg már próbáltam. Remek lenne, csak megeszi a benya. (A gázos teflon volt, nem a vizesre való, mielőtt valaki felvetné...)

2016. jan. 5. 09:32
 6/9 A kérdező kommentje:

No.

Vettem gumiámot, meg valami olcsó, szilikonos festhető tömítőt. Úgyhogy most próba lesz.

Aztán ha kötés után valamelyik kibírja a benzinbe áztatást, azzal tömítek.

Ha nem, akkor marad a ragasztópisztolyba való műanyag (az SzVSz a legrosszabb esetben is csak felkeményedik).


Mindenkinek köszönöm szépen az ötletelést, a hozzáállást.

2016. jan. 5. 12:20
 7/9 joco5582 ***** válasza:

Azt inkább ne, mármint a ragasztó pisztolyt. Akkor inkább ezt:

[link]

Ilyet láttam már használatban - igaz youtubeon mopedrallyis gyorsjavításhoz. Ott hazajöttek a motorral, pedig nem épp ideális körülmények között lett felvéve.

2016. jan. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ez most hirtelen találtam. De nézz szét a Loctite honlapján.

A Loctitenak van mindenre megoldása ami tömítés vagy ragasztás.

2016. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hiába újszerű a gyürű, ha kitágult a cső. Nagyobb vastagságú gyűrűvel kéne próbálkoznod!
2016. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!