Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 98-as fiat bravóm,...

Van egy 98-as fiat bravóm, este ha megyünk valahova alig lehet látni valamit olyan gyenge a világítás mint ha csak két gyertya lenne elöl. Van valami jó tapasztalat izzó téren? Milyet vegyek bele hogy lássak is valamit?

Figyelt kérdés
2016. jan. 11. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyenlőre ne az izzóval foglalkozz mert lehet semmi baj nincs vele. Először takarítsd le alaposan a fényszóró buráját, lehet már annyira matt a felülete hogy ki kell polírozni, ehhez lehet kapni készletet autósboltokban de ha nem értesz hozzá akkor autószervizekben vagy fényező, festő műhelyekben is megcsinálják pár ezer forintért. Az sincs kizárva hogy a búra belsejében van elkoszolódva a fényvisszaverő része (pontos nevét nem tudom hirtelen) az is lehet az oka. De az is lehet hogy be kell állítani a fényszórókat. De ha magát az izzót látod hogy gyengén világít akkor cseréld ki ha an tartalék cseréld ki arra és nézd meg milyen. Több ezer forintos drága Osramot még érdemes vásárolni de addig ne költsd feleslegesen a pénzed ameddig az előbb leírt dolgokat meg nem csinálod, mert én úgy jártam hogy vettem nagy jó izzókat igaz erősebb fényük volt de messzebbre nem világított el és zavartam vele a többieket amit villogással jeleztek. Szerelőhöz elvittem mert már nem tudtam mihez kezdeni ő mondta hogy polírozni nem ártana, azt elmondta hogy kell és mondta hogy a szomszéd üzletükbe vehetek is hozzá készletet. Akkor belül rendben talált mindent és be is állította a fényszórókat. Kipróbáltuk az előző izzókat mert félre tettem tartaléknak és már azzal is elég jól láttam így kb feleslegesen vettem meg a csúcsminőségű Osram izzókat amik jók mert picivel jobban láttam vele és a hideg fehér megoldással jobban kiemelte a tereptárgyakat mert én majdnem napi szinten vezetek sötétbe javarészt lakott területen kívül munkába járás miatt nagy részt és sokszor tényleg alig látni vele, de így hogy rendbe hoztuk ezerszer jobb lett minden.
2016. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen azt már néztem,tiszta belülről,polírozni sem kell,mert ez még üvegből van,nem műanyagból,a foncsor része sincs lekopva,maga a beállítás is jó,csak hulla gyenge az izzó.De amúgy jó ötleteket adtál köszi a választ,utána nézek milyen izzó lenne jó csak ez marad.
2016. jan. 11. 13:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azért a helyedben megnézném mégegyszer a foncsort, hogy teljesen rendben van-e, mert azok el szoktak "érni".
2016. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzá tennék, hogy akkor szokott a foncsor hamarabb elérni, ha nagyobb teljesítményű izzóval használták huzamosabb ideig.
2016. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyakamat teszem rá hogy ez nem izzó probléma. Amúgy sem egy fotonágyú a Bravok (Bravak) lámpája, nagyon kicsi a fény kilépő felület. Egyébként belül is el tud koszolódni a lámpa, ha nem is a foncsor, akkor a buraüveg. Macerás kipucolni, de hurkapálcára tekert alkoholos vattával meg lehet csinálni.
2016. jan. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kínai 300Ft-os izzó üvege nem UV szűrős, így az "megégetheti" a foncsort.
2016. jan. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Brava Bravo lámpája ilyen. Kicsi a felülete. Szép lapos de cserébe gyenge a fénye. Én vettem s brávámba emelt fényerejü izzót. Nem kínai vackot hanem drágábbat ami megérte az árát. Esetleg a Marea projektoros lámpáját beleteheted de azt műszakira vedd ki mert hiába tökéletesen beleillik nem gyári tartozéka és beleköthetnek.
2016. jan. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!