Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért néztek hülyének az...

Miért néztek hülyének az ismerőseim, hogy 2 millióért skodát vettem? Szerintetek kinek van igaza, jó vásár volt?

Figyelt kérdés

vettem a saját, megkeresett pénzemből egy 1.6-os benzines, elég jól felszerelt Octaviát, én vagyok a 3-ik tulajdonosa, és én tettem bele a 200 ezredik a kilométert, szervizkönyv, minden benne van, de minden ismerősömnek régi BMW-je van, de ilyen szaadt 15-20 éves, az én Skodám pedig csak 8 éves, lehet, hogy csak irigykednek, hogy én új autót vettem?

Ráadásul praktikumban, felszereltségben is sokkal jobb, mint a BMW-k..

Ők meg azt mondták, hogy hülye vagyok, 2 millióért már vehettem volna BMW-t is... de nem kell mindenkinek lelakott, széthajtott rom.

Ti mit gondoltok, jól döntöttem, hogy nem BMW-t vettem első autónak?



2016. jan. 13. 19:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

Viszont itt használt autóról van szó és mint köztudott a prémium autóknak nagy az árvesztése.

Az új octávia 5misiért gondolom az 1.4 tsi vel egy nagyon jó ár/érték arányú vétel.

Viszont itt 2millió forintért vett egy Golf5-öt(azonos padlólemez) 1.6 szívó benzinessel. Ennyiért már egy jó Mazda6 vagy Honda Accord is van, amiben jó a benzin motor. És nem eszik 9l-t amellett hogy nem megy.

2016. jan. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

18: A 17-es voltam. Nem hinném hogy azért pontoztak le, mert semmi rosszat nem irtam az Audikról, vagy a BMW-kről.

19-nek igaza van, nem csak a márkajelzes miatt olcsobb egy Opel, mint egy Audi, BMW, vagy Mercedes. Az uj Opelek is nagyon jók, mégis például egy Astra J olcsóbb mint egy egyidos Golf VI. Mert van annyi különbség minőségben. Ezt nem értik meg sokan úgy látszik.

Mintha vennél egy Apple-től és a Lenovótól egy laptopot. Mindkettőben hasonló hardver van, ugyanúgy gorsak lehetnek. Ugyanarra alkalmasak. Én is azt gondoltam, hogy az Apple-nél csak a márkát és a magamutogatást fizeted meg. Nem, mert amikor kipróbáltam az Apple termékeit láttam és tapasztaltam a minőséget. Van nem Apple-ben is legalább olyan jó prémium minőségű laptop, mint az Alienware, de az is ugyanolyan drága vagy drágább, mert azokban van egy erős dedikált 3d videokártya.


20: Demagóg állítás, akkor ezzel az erővel minden használtautó vásárló aki nem olcsón fenntartható kis használt autót vesz, az gazdagnak akar tűnni. Még egy Octaviával is. Nekem Teslára lenne pénzem. De csak használtat vennék olcsóbban, mert úgy gondolom, hogy hülyeség a pénz egy ekkora részét autóra költeni. Csak még nem kapható haszált Tesla annyival olcsóbban, hogy azt mondjam: nekem megéri megvenni. Ráérek 2 év múlva megvenni majdnem féláron és akkor már nem kell majd tartanom attól, hogy megszólnak érte, vagy az ilyen megjegyzésektől, mert olyan helyen élek majd, ahol nem ér utol a magyar mentalitás és demagógia.

2016. jan. 16. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#21

Ha értenél akármihez is, tudnád, hogy 2012-ig az 1.4 TSI motorokkal sok volt a probléma. De vedd csak a kis köbcentis turbómotorral szerelt kocsit, semmi bajom vele. Amire az a roncstelepen lesz, én még mindig hajtani fogom a "szar" 1.6-omat, aminek a fogyasztása mellesleg 6.2 literből megáll. Ha nincs tapasztalatod, akkor legyél szíves nem okoskodni.

2016. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
#21 Tudom, hogy 2012ig nem ajánlott TSI motort venni a lánc és a kokszolódás miatt, de egy apró szót nem vettél észre "új" azt akár hogy nézem, nem 2012 előtt vagyunk. Ezek a TSI-k is elfognak menni 200e km-t, de sajna erre halad a világ, az euro normák ezt teszik lehetővé.
2016. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
*#23
2016. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ebben egyetértünk. De ezt az 1.6-os motort nem tudom miért szidják ennyien. A Mazda 1.6-os motora talán 4 litert fogyaszt, vagy mi?
2016. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Egyébként a csóró gyökerek mindig le fogják szólni azt, aki az ő pénzükhöz képest sok pénzért vesz egy nem prémium autót. Ugyanis azért (is) csóró, mert ha lenne neki pénze rögtön szétszórná minden prémiumnak látszó dologra, amivel azt a látszatot próbálja kelteni, hogy ő milyen gazdag.
2016. jan. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!