Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyakran büdös a frissen...

Gyakran büdös a frissen cserélt kuplung. Ez a természetes bejáratódás része, vagy valami gond van?

Figyelt kérdés

Az autót (11 éves benzines Megane) úgy vettem, hogy a kuplung a végét járta, nagyon magasan fogott, és tudtam, hogy cserélni kell majd. Ezt egy hete csináltattam meg. Érzésre teljesen rendben van, de szinte minden elinduláskor, egyesben és rükvercben érzem a szagát. Nem gyilkolom, 1500-as fordulat körül eresztem rá, nem tartom lenn sokáig, mégis gyakran érzem a szagát.


Soha nem tapasztaltam még ilyet egyetlen autómmal sem. Azt megértem, ha egy kuplungnak nagy néha, mondjuk egy emelkedőn való ügyetlen elindulásnál szaga van, de hogy egy parkolóból való kiállásnál érezzem... na, ez egy kicsit aggaszt.


Szóval a kérdésem: normális ez új kuplungoknál, elmúlik pár hét után, vagy elrontott valamit a szerelő? Nem hiszem, hogy a technikámmal lenne a gond, világéletemben kéziváltós autót vezettem, az új kuplungot is tíz perc alatt megszoktam, és mondom, semmilyen módon nem gyilkolom.


Köszönöm a válaszokat!



2016. jan. 15. 15:57
 1/8 anonim válasza:
100%
Türelem. De ennek nem szabadna túl sokáig fennállnia :)
2016. jan. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
3 kocsimon is cseréltettem kuplungot de még ilyet nem tapasztaltam hogy szaga lett volna.
2016. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott valami baj van, vidd vissza a szervizbe. A szagot úgy hívják, hogy ferodol szag.
2016. jan. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, adok neki még egy hetet, és ha nem tűnik el a szag, visszaviszem. Mondjuk el nem tudom képzelni, hogy mi okozza. Rossz minőségű a kuplung? Lehet, hogy kiszámlázott nekem egy újat, de bontott szart rakott be? Ha igen, hogy bizonyítom?
2016. jan. 15. 17:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Mármint azt értem, hogy ha nagy erővel súrlódik a két tárcsa, akkor ott valami megég/elüvegesedik, de honnan jön a nagy erő? Hogy tud egy 1.6-os motor 1500-on egy másodperc alatt megpörkölni egy kuplungot?
2016. jan. 15. 17:50
 6/8 anonim válasza:

Mi lett a kuplung/autó sorsa?

Ugyanez a helyzet áll fent nálam 😡

2019. nov. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó rég léptem be ide, így gondolom már túl késő a válaszom. Mindenesetre ha valaki később idetalál: a szag fokozatosan elmúlt, de már nem emlékszem, hogy mennyi idő alatt. Szerintem pár hét lehetett. A kocsit 2018 nyaráig, azaz további 2,5 évig használtam, mielőtt eladtam.
2020. jan. 17. 11:51
 8/8 anonim ***** válasza:
oh, köszi a választ :)
2020. jan. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!