Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autók egyre drágábbak vagy...

Az autók egyre drágábbak vagy a pénz romlik ennyire?

Figyelt kérdés

2008-ban vettek a szüleim egy 10 éves autót 750-ért. Most 2006ban ugyan az a típus -csak persze már újabb modell- 1 millió körül van, most talán 6-7 olyan van ebben az évjáratban és ebből a típusból ami 1 millió alatt van meghírdetve a HAHU-n. A legdrágább 2 millió felett van de ez ritka kivitelű.


Vettem 1 kisautót 13 évesen fél millióért. Most 2 év elteltével nézegetem a kocsikat hogy milyen árba mennek és 10 éves hétköznapi kisautóért elkérnek 1,5 milliót de van fent 1,7ért is. Ennyit számít az hogy jobb márka és 3 évvel fiatalabb mint az enyém volt annak idején?? Akárhogy is nézzük ez egy 1 milla.

Nem prémium márka, egyszerűen csak egy megbízhatónak tartott japán, az enyém meg francia.

Mire lehet számítani pár év múlva? 1 millió lesz egy 15 éves autó?


2016. jan. 15. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Romlik a pénz is, hiszen volt azóta infláció. De vedd figyelembe, hogy egy adott modell is egyre jobb lesz, egy Clio lassan olyan fullos és nagy, mint régebben egy Megane.
2016. jan. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mind a kettő. A Forint az folyamatosan lejtőn van nagy átlagban a vezető devizákhoz képest és az autók is egyre bonyolultabbak, egyre fejlettebbek.
2016. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi 8 éve 320 ezer ft-ért vettünk egy akkor 13 éves lepukkant Suzukit és tavaly ugyanennyiért vettünk egy 99-es modellt. Ráadásul jobb Ladákat 1 millióért láttam.
2016. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pár év múlva? Már most is ez van. Én 2 millióért vettem a 14 éves autóm, ami tényleg röhej. Annak idején nagybátyám hasonló kategóriájú autót 4 évesen vett ugyanennyiért.
2016. jan. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem mindegy milyen kategória.

10 éves kisautó most kerül 1,5-1,7 millióba.


Gondolom a te 2 milliós 14 éves autód legalább középkategóriás vagy terepjáróról van szó.

2016. jan. 15. 21:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is azt vettem észre, hogy drágábbak a használt autók. Nem biztos, hogy csak az infláció miatt, mert külföldön is drágultak. Inkább az lehet az oka, hogy beindult a kereslet, ami a válság alatt pangott. Minden drágulásnak indult az utóbbi években (például az ingatlanok is).
2016. jan. 16. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A használt autó piacnak új lendületet adott a válság. Mivel jelentősen lecsökkent azoknak a száma akik autót ( főleg új autót ) hiteleznének mindenki a használt piac felé fordult és elkezdték elkapkodni az autókat. Ez felnyomta az árakat. Nem véletlenül hoznak be évente 10-15 000+ használt autót Németországból. Az új autó eladásokat évekig a flottás kereslet vitte csak, most kezdenek emelkedni az autóhitelezések újra.

Ha helyreáll a "rend" akkor újra esni fognak a használt autó árak.

2016. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A külfőldi használtautó importot a regisztrációs adó csökkentése indította be nagyon.

3 év alatt a magyar árak is beálltak arra az árszintre, amennyibe egy német használt kerül regisztrációs adóval.

Németországban nőttek a használtautó árak, vele a magyar autóké is. A magyar árak követik a külföldi árakat.

2016. jan. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha eltörölnék vagy egy egységes szinten minimalizálnák a regisztrációs adót, akkor az is jelentős áresést indítana el.
2016. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Magyarországi autóknál igen, a regisztrációs adó összegével lennének olcsóbbak a magyar használtautók. Megint növekedne a használtautó behozatal, ami egészen addig megérné, amíg újra ki nem egyenlítődnek a külföldi és belföldi árak.

Az új autók ára is esne, ez a szektor nem szokta benyelni az adócsökkentést. Inkább örülnek, hogy nő a kereslet az olcsóbbá lett új autók iránt.

2016. jan. 17. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!