Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baj, ha átmérőben fél centivel...

Baj, ha átmérőben fél centivel nagyobb a hólánc?

Figyelt kérdés

Az autóm kerekének dimenziója: 195/55-R16 (191,258 mm)


Nem találtam rá pont ilyen dimenziójú hóláncot, hanem találtam 195/60-R15 (196,2 mm) és 195/50-R16(181,28 mm)-t.

A zárójelben lévő méretek az egész kerék átmérője milliméterben.


Melyiket vegyem? Gondolom ezek a hóláncok nem annyira pontosak, hogy 1 centi sok gondot okozna, és nem menne fel ettől a kerékre. Vagy lehet, hogy az is baj, ha "laza" a lánc (gondolok itt a fél centis bőségre). Melyik való az enyémre?



2016. jan. 15. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek közül egyik sem. Ne vedd meg. Vegyél rá pontosat! Ha jó lenne rá, akkor rajta lenne a gyártó táblázatán, h mire jó. A laza és a feszes is kárt tesz a gumidban, esetleg másban is. Olyat vegyél, ami rá való!!!
2016. jan. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De igen, a hólánc pontos. Ha kicsi, nem fogod tudni rögzíteni. Ha nagy, szétbaxssza a gumit, a felnit, majd végül elszakad.


Nem hiszem, hogy pár perc alatt ne lehetne az interneten találni megfelelő méretet.

2016. jan. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Googleba beírod hogy: "hólánc, hólánc rendelés, stb. Majd megkeresed a méretet.


Kapásból találtam két helyet ami a te méretedben is árul:


[link]

[link]



Megrendeled, 2-3 munkanapon belül házhoz érkezik és kész.


Otthon gyakorold a hólánc felszerelését, mert elsőre egy kicsit nehéz. Ne éles helyzetben a bokáig/térdig érő hóban kelljen fagyoskodni és összelegózni.

2016. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én műszaki emberként is megszenvedtem az életem első lánfelrakásával a hegyekben a -10 fokban. Másodjára pikk pakk felraktam. De ha a rajz alsoján akarja az ember éles helyzetben előszőr felrakni a fagyban... Szóvsl ahogy az utolsó tanácsolta, gyakorold be még otthon!
2016. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is személyes tapasztalat miatt tanácsoltam neki.


Le volt zárva egy erősen kanyargós, emelkedős-lejtős útszakasz és a rendőrök csak hólánccal engedték tovább az autókat. Mivel nem volt, gyors visszafordultam a tescoba hogy vegyek egyet, gondoltam majd a parkolóban pik-pak felpattintom. -15 -18 fokban bokáig érő hóban, kesztyű nélkül legalább egy háromnegyed órát szenvedtem vele, mire sikerült felszenvednem rá.


Igazából nem bonyolult, de nagyon nehéz megérteni, hogy hogyan is működik a rögzítési elve és ezt még rajz/leírás alapján is nehéz megcsinálni. Miután az egyik kerékre megvolt, a második kerékre kb. 3 perc alatt felraktam.

2016. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!