Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki próbált már "gondozásme...

Valaki próbált már "gondozásmentes" akkut felnyitni? Ugyanis 4-5 év alatt azok is párolognak és soknál az okozza a korai halált, (a szulfátosodás mellett) hogy egész egyszerűen felszínre kerülnek a lemezek.

Figyelt kérdés
4 éves és 10 hónapos 35Ah-s akkumlátorom így a hideg beálltával hamar megmerül. 2x, 3x eljátszotta sajnos. Ajánlották a (1/20-ad árammal)töltés-merítés(autóvilágítással 10,5V-ig)-töltés ciklust. Esetleg merült fázisában erőteljesen földre tenni párszor, hogy leváljanak a lemezekről a nagyobb szulfátkristályok. Azt mondták mindennek akkor lehet értelme ha az elektrolit szint is megfelelő benne, mert hogy ezekből is párolog lassacskán a desztvíz, csak ugye kitalálták ezt a mai kor szellemének megfelelően "gondozásmentesnek" kikiáltott vackot.
2016. jan. 17. 07:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én ezt nem ajânlom. Felnyitni nem lehet, csak roncsolàssal, utâna nem tudod visszazàrni, nem fog jó lenni. Ha a földre ejted, a lemezek sérülhetnek, összetörhetnek, akkor garantàltan kuka lesz.

A szulfàtosodàsra van töltő karbantartó, CTEK mxs 5.0, ezen van desulfat program nézz utàna, nekem bevàllt, 8 êves akksit tett rendbe.


Nêzesd meg a kocsid töltését, mert ha túltölti az akkut nagyobb feszültsêggel, az megmagyarâzza, hogy miért csökken az elektrolit szint.

Amúgy egy àtl. akksi haszâlati ideje 4 êv körül van, főleg ha têlen nem garàzsba van a kocsi.


Ne próbàd meg kinyitni, meg ütögetni, azzal biztosan nem jàrsz jól. CTEk töltőt ajânlom, az segíthet a korai szulfâtosodàson, de az se csodaszer.

2016. jan. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha ennyiszer tölteni kell, az arra utal, hogy már nem tudja leadni az akku a megfelelő nagyságú indítóáramot.


De mi is a csoda abban, hogy egy közel 5 éves autó akksit cserélni kell?

2016. jan. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hétfőn voltam beméretni. 300A indítóáram a gyári adat. 225-öt írt rá a műszer. Terhelővillával is megmérték. Azzal is jó érték. Kapocsfesz. 12,9V . Generátor töltési feszültség 14,4V. Majd az akkuval sorba kötött (10A-es méréshatáron lévő) multi 55mA-et mutatott úgy hogy minden le volt kapcsolva. Jónak mutatta magát , de megint megmerült így mindenképp cserés. Nos.. khm.. izé.. oké hogy fogyasztói társadalom, de egy 5 év alatti akksi cseréje akárhogy is nézzük nem szolgál túl nagy megelégedésre. Általában mint ahogy első is írta 7-8 évet illenék teljesíteni. Anno Dáciában volt úgy hogy 1-2 év alatt.. sokszor gari időn belül elfeküdt, s ott sem a töltéssel volt baj. (Nagyapám lada 1200-es autójában 12 évig szolgált az a régi fekete szurokdugós akksi..) De ez az én Suzukim is 12 éves már és ez a második akksija.. Így lehet látni hogy az első gyári indiai "nonem" is bőven iskoláskorú volt mikor is feladta. :/
2016. jan. 17. 09:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha így beméretted meg minden és lemerül akkor ott tényleg a csere a megoldàs.

Hogyan hasznâlod a kocsit? Sok a rövid út, gyakran?

2016. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jaja... 10-15km/nap. Most feltöltöttem 1,5 óra alatt. Majd helyzetjelzővel lemerítettem 3 óra alatt 11V-ig. S most 1/20-ad árammal olyan 2A-ről indult és egy óra múltán beállt 1,5A-ra.. Most ezzel mennie kéne vagy 6-8 órát. S meglátjuk hogy kibírja-e szerdáig amikor is a kollégám hoz egy akkut beszállítói áron garanciával.
2016. jan. 17. 17:21
 6/11 anonim ***** válasza:

A sok rövid út az akkunak se kedvez. Indítàskor sok az àramfelvétel, utâna rövid úton nem töltődik fel teljesen. Ez sokszor egymàs utàn okozhatja, hogy 4-5 êves koràban kifekszik az akksi.

Vegyêl egy korszerű mikroprocesszoros tőltőt, én a CTEK màrkât ajànlom és az új akkut mindentől függetlenül, 3-4 havonta 1x töltsd fel vele teljesen, az rengeteget ér.

2016. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az lesz.. most éjszakai pihenést követően 12,8V.. Kíváncsi leszek bírja-e a gyűrődést így. A héten kellene neki míg a kolléga meghozza az újat.
2016. jan. 18. 11:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha CTEK mellett döntesz, (de van más gyártó is) neten érdemes rendelni. Addig is egy videó.



https://www.youtube.com/watch?v=Li9BwN4cVkk

2016. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem, jónak tűnik. :) Az akksim a töltés-merítés-töltés óta jó. 12,77V-on van, s pöcc-röff indít -6,-7 fokban amennyi mostanság van. Időt nyertem.
2016. jan. 20. 08:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Próbaképp leszedtem egy 60 Ah-s Varta tetejét. Eddig is kuka volt az aksi, most meg aztán teljesen széttrancsíroztam, mire hozzáfértem a cellákhoz. Nem lehet róla roncsolás nélkül leszedni a tetejét. Viszont kiderült, hogy már porzik a belseje. 4-5 éves aksi volt és ezek szerint mégiscsak igényelnének némi gondozást.
2016. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!