Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A benzint miért nem használják...

A benzint miért nem használják öngyulladásos motorokban?

Figyelt kérdés

2016. jan. 17. 07:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Fogják használni, ha megnézed épp abba az irányba haladnak, az lesz a nagy fejlődése a benzineseknek a jövőben. Már van hengerfejben injektor, már van elég nyomás is neki, már csak nagyobb kompresszió kell, még több nyomás stb.

Csak itt már kemények a környezetvédelmi előírások, nem lehet csak úgy megépíteni hogy menjen gyertya nélkül, annak jobbnak is kell egyúttal lennie.

2016. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
És mi az a technikai újítás ami miatt nem használták már korábban 30-40 éve?
2016. okt. 23. 13:07
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem volt rá sem műszaki sem felhasználói igény. Néhány működéssel kapcsolatos részproblémát csak mostanra sikerült gazdaságosan megoldani.
2016. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Na igen de mik azok?
2017. febr. 11. 16:39
 15/17 anonim ***** válasza:
A legbonyolultabb talán az üzem körben változtatható lökethossz.
2017. febr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
a HCCL motorban én úgy tudom nincs ilyen...
2017. febr. 12. 19:12
 17/17 anonim ***** válasza:

Pedig a Lexus-féle elsőnek sorozatban gyártott kompressziógyújtású benzinesben is van. Ha jól emlékszem a Mercedes demo motorjában is volt.


Nem olvastam komolyabban utána, de valamiért azt a megoldást látták megfelelőnek, hogy változtatható lökethosszal készítik el a motort így bizonyos esetekben kompressziógyújtású a motor, bizonyos esetekben szikragyújtású.

2017. febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!