Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet gázolajszag az...

Mitől lehet gázolajszag az autómban?

Figyelt kérdés

Egy 95-ös 1.9 TD Cordobáról lenne szó.


Nem állandó a jelenség,csak akkor tapasztalható,ha egy helyben áll az autó (pl városban pirosnál).


Más hibája nincs,stabilan 5 litert fogyaszt.


Nemrég volt résolajcső illetve szelepfedél tömítés csere.


Merre keressem a hibát,merre induljak el?



2016. jan. 17. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A legközelebbi szerelő felé indulj el.
2016. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ilyen, amikor az üzemanyagcsövem el volt repedve. Fel kéne emelni a kocsit és alá nézni, nem-e szivárog valahol a nafta.
2016. jan. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is szivárog valahol. Csatlakozások, szűrő, tömítések környékén érdemes szétnézni.
2016. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ma szétnéztem járatás közben a motortérben,és ahogy megfigyeltem,az adagolóm csepeg.


Lehetséges,hogy az adagolóból kifolyt gázolaj szagát fújja be az autó?

2016. jan. 18. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, de ez nem feltétlen magyarázza meg, hogy miért csak álló helyben érzed a szagát.
2016. jan. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet azért csak álló helyzetben fordul elő ez a jelenség,mert akkor a felesleges gázolaj folyna vissza a tankba,csak ugye valamennyi része kicsöpög,menet közben meg ugye kevesebb (minimális,vagy semennyi) felesleg keletkezik.
2016. jan. 18. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!