Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kéne tennem ha az apukám...

Mit kéne tennem ha az apukám nem engedi meg, hogy motorozzak?

Figyelt kérdés

Az a baj hogy lassan 14leszek és leteném az AM-jogsit.

Apukám nem akarja megengedni.Mit mondjak neki hogy megengedje?(A válaszokat előre is köszi)



2016. jan. 21. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon fiatal vagy még ehhez, el nem tudod képzelni, mennyi veszély leselkedik rád az utakon. Én teljesen megértem apukádat, hogy ennyire félt. Ha rajtam múlna, én 20 éves kora előtt senkinek nem adnék jogsit, utána is csak úgy, hogy 1 évig tapasztalt vezetővel mehet.

Szerintem kicsit pihentesd ezt a témát.

Menjetek el valami zárt pályára gokartozni, az is marha nagy élmény, mégis biztonságban vagy.

Nekem 30 éves, több ezer kilométert lemotorozott barátom fekszik úgy kómában, hogy nem ő volt a hibás. Szerintem apukád is hasonlókra gondol, amikor te motorozni szeretnél.

2016. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2016. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém volt, mert nem tiltotta de nem is engedte túlságosan. Amikor látta, hogy a vizsgáim elsőre sikerülnek, akkor még büszke is volt...na persze nem mondta, de visszahallottam, hogy dicsekedett..


Viszont én nem engedtem a gyerekeimnek, hogy egyáltalán babettára is üljenek ebben a korban. Atán megtudtam, hogy bizony megvan a papírjuk...nem volt mit tenni, kaptak egy szimót, meg egy babettát..az élet fintora, hagy az egyik először motorversenyző lett, később autóversenyző..


semmi szín alatt nem mondok olyant, amivel apukád ellen hangolnálak. Ő ismer, ő tudja a féltés/tiltás okát.


Ha kisebb teleplésen élsz, akkor talán nem kellene ennyire féltenie, de itt Budán őrület mi van...állandóan betolnak egy mopedest a járdára, vagy árokba...


nincs ötletem, pedig olyan jó volt 14 évesen megszerezni az engedélyt...aztán a szimóval mentem, mint egy elmebeteg..állandóan csutkagázon.

átérzem a vágyakozásod, de segíteni nem tudok...


bocs.

2016. jan. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is szerettem volna anno AM-es jogsit, utólag rajöttem hogy pénzkidobás lett volna. 3 év múlva úgyis lehet B-s jogsid és azzal vezethetsz kismotort is.

Ha meg nagyon akarsz, akkor vegyél egy kismotort abból a pénzből amiből jogsiztál volna (kis simo vagy akármi)

És csapasd földesúton. Ott a kutya se fog szólni érte.

2016. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A Válaszokat köszi!A szüleim elváltak még régebben és anyukám megengedi csak apukám nem.Ezért akartam volna hogy ő is megengedje.Az első válaszolónak:Nem annyira szeretem a gokartokat meg az autókat.(DE azért köszi)

(Különben aprilia rs50 vagy yamaha tzr50-em lessz.

2016. jan. 21. 14:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Bármilyen tanácsot is kapsz bárkitől, ők már élettapasztalatból mondják, mert idősebbek.

Én voltam 14 éves, tudom mennyire szerettem volna möpedet legálisan vezetni..a rendőrök állandóan cseszegettek.

Micsoda boldogság volt, amikor először mutathattam meg a yardnak a vezetői engedélyem..


Szerezd meg valahogy a mopedre, aztán majd a nagymocira. Mindent szép sorban. Meglátod micsoda előny a motorjogsi szerzésnél, ha már van mopeden rutinod..királyság lesz.


Szurkolok, hogy valami módon sikerüljön.

2016. jan. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2016. jan. 21. 16:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem se engedték, majd hazatoltam egy rossz etz250 -t amit akkor vásároltam zsebpénzemből :D (ugye még jogsim se lehetett nagymotora 15évesen)

Megmondtammárpedig motorozni fogok, ennek közel 20éve :)

Azóta pár ezer járműt is megjavítottam, meg mindig volt itthon mindenféle motorom....

Hobby is lett, szakma is,stb....

2016. jan. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oks köszi!:D
2016. jan. 21. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!