Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van aki egyetemen/főiskolán...

Van aki egyetemen/főiskolán csinálta meg a jogsit? Ha igen, mennyire nehéz suli mellett?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek és én eredetileg nyáron akartam elkezdeni megcsinálni a jogosítványt, de a szüleim nem engedték, ugyanis állításuk szerint nagyon fontos időszak előtt állok és nem akarják azt, ha a jogsi miatt bukna el az érettségim és a felvételim. Viszont azt mondták, hogyha jól leérettségizek és felvesznek oda, ahova akarok menni, akkor onnantól kezdve bármikor támogatják h legyen jogsim. Éppen ezért, ha minden jól alakul, akkor leghamarabb olyan augusztus, szeptember környékén tudom elkezdeni a kreszt és nagyjából körülvenné a leendő 1. félévemet. Akik színtén ezidő alatt csinálták, azok hogy bírták, mennyire volt nehéz párhuzamosan a sulival csinálni?

2016. jan. 21. 17:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem késő egyetemistaként megcsinálni?
2016. jan. 21. 17:36
 2/6 anonim ***** válasza:

Jesszus, miért lenne késő akármikor is jogsit csinálni?

Ha a Kresz tanfolyamnak vége, akkor minimális időt vesz el, és olyan őrült agyi kapacitásokat nem igényel a vezetés és a szabályok megtanulása, hogy ne lehetne "bírni". Mások dolgoznak, háztartást vezetnek és gyereket nevelnek egyetem mellett...

Én is egyetem mellett csináltam, nem rokkantam bele, csak kicsit lassabb volt, mert csak pénteken és szombaton tudtam menni gyakorlati órákra.

2016. jan. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nyári szünetben rögtön a szóbeli érettségi után csináld meg a kreszt, az belefér 1 hónapba, utána a gyakorlati része az nem sok és nem is kell rá tanulni, az menni fog, magadnak osztod be az idődet. Max. kicsit tovább tart.
2016. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én még gimnázium alatt csináltam. Akkor se volt sokkal több szabadidőm, mint egyetem alatt. Sőt! Mivel tagozatos osztályba jártam gimnáziumba, simán voltak napi 8-10 óráim is a sok gyakorlat miatt. Utána mentem még Kreszre meg a többire. Simán volt olyan nap, hogy reggel fél 7-kor elindultam otthonról és este 7-ig nem értem még haza. Után házi feladat írás, készülés a másnapi dolgozatokra, stb...

Ehhez képest egyetemen időmilliomos voltam. Bár ott is volt, hogy este 8-ig órám volt, de azért volt olyan nap is, amikor be tudtam volna zsúfolni simán. Na persze ez kizárólag a szorgalmi időszakra vonatkozik. Vizsgaidőszakban kizárt, hogy lett volna rá időm. Abban a 1,5 hóbnapban évente kétszer wc-re se volt időm elmenni. Nem volt 5 évig se Karácsony, se Szilveszter.

2016. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én anno pont érettségi előtt csináltam meg, mindkettő elsőre meglett jó eredménnyel.

Egyetemen meg időd mint tenger, még dolgozni is lehet mellette, ha találsz rugalmas munkahelyet.

2016. jan. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Hát az a dolgozás azért elég necces. Én reggel hatkor indulok el busszal az egyetemre (bejárós vagyok) és ha kapásból az óráim után hazaindulok, akkor este 6-kor vagyok otthon. Ez minden napra igaz nagyjából. Aki így még el tud menni dolgozni, amellett, hogy készül a vizsgákra, annak minden elismerésem...
2016. jan. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!