Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges, hogy azért fogyasz...

Lehetséges, hogy azért fogyaszt irreálisan többet a kocsi mert "olcsó benzint vettem bele?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy mivel fel van kicsit vizezve ez a benzin, talán többre van szüksége a kocsinak.


Vagy ez hülyeség és valami más a probléma? ötletek?


Egyébként 150 km alatt lement vagy 25-30 liter benzin, folyni sehol sem folyik. ötletek?


Audi A4, 1,6 (1996)



2016. jan. 24. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

"Azon gondolkodtam, hogy mivel fel van kicsit vizezve ez a benzin"

Az ne zavarjon, hogy a benzin és a víz nem keveredik egymással! (Ált. isk. 7. osztály)


Viszont a rosszabb minőségű benzin miatt fogyaszthat többet az autó. Volt, hogy én is tankoltam olcsó benzint és fél literrel többet kért az autóm belőle.

2016. jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez durván nagy fogyasztás, amerikai izomautók (se) esznek ennyit. Nézesd meg, mert ez nem lehet az üzemanyagtól.
2016. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 egySanyi ***** válasza:
39%
Más a probléma, fogyasztást nem így számolunk. Igazából fogalmad sincs, hogy 25 vagy 30 liter fogyott, de az is lehet, hogy csak 20.
2016. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

62 literes a tank, tele volt és most a felénél kicsit több van. akkor az kb 25 liter.


nem jó a számolás? akkor mond hogyan kell?

L/100 km fogyasztásról meg nem is beszéltem.

2016. jan. 24. 12:20
 5/13 egySanyi ***** válasza:
65%

"tele volt és most a felénél kicsit több van"

"150 km alatt lement vagy 25-30 liter benzin"


Bocsánatot kérek, igazad van. Ennél jobb tippet fogyasztás mérésre én se tudok, főleg olyat nem amit meg is értenél.

2016. jan. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

igen, itt nagy a baj a kérdezőnél. az első, hogy vizezve van a benzin...óriási...ez igen...


150 km-re 25-30 liter..most 25, vagy 30? mert autópályán, egydül, százas tempóban elég a különbözet is...


gondold át, mérj meg mindent pontosan, aztán újra írd ki..


nem tudom hogy sikerül, de egy próbát megér.

2016. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

"nem jó a számolás? akkor mond hogyan kell?"


Talán tankolj csurig, utazz pár száz kilométert, majd megint tankolj ugyanott csurig, aztán számolj.

2016. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Vízzel nem megy az autó ezt nem mondták még neked?
2016. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha olcsó kúton tankolsz,a benzinben lévő bio üzemanyag miatt nőhet a fogyasztás.

Mindegyikben van(kötelezően)ethanol,csak tól~ig érték van a szabványban megadva. A diszkont kutak a begengedett max-ot tesznek bele,a komolyabbak az alsó határ közelit.

Egy öregebb autó télen 10~20%-kal többet ihat belőle.

2016. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A köztudatban így lett elvetve, hogy vizezik a benzint.

Nyílván nem csapvízzel, higítani szokták. De erre ne térjünk ki...

Drága 5-ös válaszoló. Lehet szövegértésből nem voltál annyira otthon, az is lehet, hogy én fogalmazok borzasztóan, tehát: a 25-30 liter benzin nem a l/100 km fogyasztásra értem, hanem hogy mennyi fogyott le a tankból. Egyébként ha nem tudsz válaszolni a kérdésre, akkor kérlek, görgess tovább.


9-es köszönöm a válazodat! :)

2016. jan. 24. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!