Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó kereskedésből...

Használtautó kereskedésből történő vásárlásnál mindig ez a bevett szokás? Vagy csak kifogtunk egy manipulátort?

Figyelt kérdés
Engem nagyon meglepett a dolog, miszerint az adásvételi szerződésbe nem a tényleges árat írták be, hanem az eladásra kínált gépkocsi bekerülési árát... Vagyis valójában vettem 1 millióért egy kocsit, de az adásvételiben 700 000 Ft szerepel. Nem arról van itt szó, hogy ő nepperként olcsón megszerezte, majd az adózási kiskapukat kijátszva, (nehogy már a vételi és eladási ár különbözete után adót fizessen)a korábbi árat tünteti fel??? Akkor kérdezem, ő csak adómentesen keres több százezret ezen? Fizetni semmit nem fizet az állambácsinak? És ez még nem tűnt fel a NAV-nak???

2016. jan. 26. 08:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Nem azért van az adávételin 700 ezer, mert annyiért vette (lehet hogy annyi volt, de mondom, nem ezért van ennyi az adásvételin).
2016. jan. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 TheCruve ***** válasza:

Lehet begurult hozzá egy magánszemély, hogy adja el amennyiért akarja, de ő 600-at akar kapni érte.


A kereskedő meg lehet nem akarta hogy a volt tulaj megtudja mennyiért passzolta el, ezért 700-at írt rá, mint ha csak 100-at keresett volna rajta... közben a 3szorosát.


Te meg buktál kb 300-400 ezret...

2016. jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Egyrészt a NAV megtévesztése a cél, másrészt ha vissza kell valamiért adnia a pénzt (neked meg az autót), akkor ennyit fog csak visszaadni, mert "erről van papír", többet leperelni sem lehet róla.
2016. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Hűha!!! Volt itt most minden... Ezek szerint nem alaptalan az aggodalmam...:( Beviz Elek hozzászóló válaszát mondjuk nem értem, ha egyszer 1 misi az ára miért én fizetnék, ha teljesen szabályosan csinálnánk mindent 100-al többet egy használt autóért??? Nem én keresek rajta, hanem Ő, én csak megveszem. Az adásvételi szerződésen eladóként hivatalosan a kereskedés szerepel, nem az előző tulajdonos...
2016. jan. 26. 13:29
 15/26 A kérdező kommentje:
Ja és ez a dolog olyan természetesen (olajozottan) ment, begyakorolt forma gondolom, mert amikor kitöltötték az adásvételit furcsa mód az eladási ár részt kihagyták, majd csak a legvégén írták be az összegeket. Nagyon nem volt kérdés, hogy ez így nekünk jó-e, teljesen természetesen közölték, hogy ezt így szokták...
2016. jan. 26. 13:33
 16/26 Beviz Elek ***** válasza:

#14

Ez egy elég bonyolult rendszer része.


A lényeg hogy ő a nyereségből fog adózni. Ha 700ért adja el, akkor keveset nyer/akár bukik rajta (költségek), ha 1millióért adja e (papíron is), akkor sok pénzből adózik, kevesebb marad zsebében. Ha nekem az adott pénzre szükségem van, akkor nem 1millióért adom a kocsit, hanem 1.100.000-ért (hivatalosan is), adózás után annyi pénzem lenne mintha csalva 1millióért adtam volna.


Igen, ha drágább, akkor máshol fogod megvenni a kocsit. De ha mindenki hivatalosan csinálja, akkor mindenhol drágább lesz, ehhez igazodnak a magánszemélyek is (hiszen eladás előtt a hahun megnézed a többi árát is), és hogy legyen kerek, az autók árai 10%ot felmennek. Annak azért ugye nem örülnél ha most 100zal többet kellett volna kiadjál ugyanarra a kocsira.


Itt nem csak egy kereskedő csal, a verseny miatt mindenki trükközik és nem csak az autókereskedés területén.


Lehetne az árral szemben is menni, a sok csaló kereskedő ellenére én legálisan csinálom, de akkor ki vesz tőlem ha nálam drágábbak? Ha olcsóbban adom és alig keresek rajta akkor minek kockáztassak egy ilyen üzlettel? Inkább kockázatmentesen pakolom az árut a Teszkóba ugyanannyiért.


Mielőtt félreértés esne, nem vagyok kereskedő, csak a példa miatt írtam E1-ben. Nem is akarom védeni őket, egyszerűen fölösleges őt utálni ha az egész világ így működik.

2016. jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Nem utálok én ezért egy kereskedőt sem, csak még nem találkoztam ilyen turpissággal. De azért ha kicsit utána számolunk, egy 2-3 millás kocsinál mennyi is az annyi? Az én esetemben CSAK 300 ezer, amiből így nem adózik!!! Egy több millás kocsinál viszont már akár 1 misi is lehet??? A haszna szerintem még rendesen leadózva is elég tetemes... Ha viszont ahogy Te mondod, vagyis az adó összegével megemelné az eladásra szánt gépkocsi árát, szerinted lenne ember aki tőle vásárolna??? Magánemberek is hirdetnek ám...:)
2016. jan. 26. 17:47
 18/26 anonim ***** válasza:
Drága, sokmilliós használtautókat sokszor pont ezért árulnak áron alul kereskedők, tökéletes állapotban, mert variálnak az adóval, és ezt be is ismerik.
2016. jan. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Így lehet soknak tűnik, de gondolj bele, ha bárli a területet, ráadásul esetleg BP egy forgalmasabb részén, plusz van 1 vagy 2 alkalmazottja. Ha most havonta 4 ilyent elad akkor húha van 1.2 milla bevétele. Legalábbis a mai gazdasági helyzetben nem tudom elképzelni hogy tolonganának a használtautókért. Még kisebb forgalmat hozhatnak az ifjú kezdők akik megvesznek mindent ami olcsó, nem baj ha széthullik. De ebből nem is jön sok.


Ebből akkor fizeti a bérletet, esetleg az alkalmazottat, kit udja, lehet még szednem védelmi pénzt is, nehogy 1-1 kő berepüljön a drágább autókra.


Most egy jobb informatikus elmegy külföldre, 8 óra napi munkával majnem itt jár anyagilag, és nincs ez a sok macera.


Én is adtam el saját autót, hajót is, egyszerűen kell egy fajta kötél idegzet a sok marhát elviselni, aki 300 ezerért akar újszerű törésmentes autót venni hölgy vagy idős tulajdonostól 80 ezer km-rel.


A legutóbbi autómat már én is inkább odaadtam olcsón a töröknek, hadd örüljön, és nem kell elviselnem sok finnyáskodó úriembert. Inkább bemegyek túlórázni a eladással töltött idő helyett, több értelme van.

2016. jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Beviz Elek ***** válasza:
0%

#17

Igen, van pár magánszemély is az eladók között. De erről beszéltem, ha mindenki legálisan csinálja és keresni is akar nem csak bukni, akkor 1100000-ért adná mindenki azt a kocsit, olcsóbban nem éri meg. Ha mindenki annyiért adná, akkor a magánszemély is emelne az áron, hiszen a piaci árak alapján lövi be a kocsit.


A magánszemély mondhatja azt hogy olcsóbban adja, hátha hamarabb elviszik, de ez most is él, a jelenlegi helyzetben is megteheti, te mégis kereskedésből vetted.


Hidd el, ha az összes kereskedő legális útra téved és emiatt árat emel, akkor a magánszemélyek is emelnek, tehát neked most 100zal többe lenne a kocsid.

2016. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!