Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó kereskedésből...

Használtautó kereskedésből történő vásárlásnál mindig ez a bevett szokás? Vagy csak kifogtunk egy manipulátort?

Figyelt kérdés
Engem nagyon meglepett a dolog, miszerint az adásvételi szerződésbe nem a tényleges árat írták be, hanem az eladásra kínált gépkocsi bekerülési árát... Vagyis valójában vettem 1 millióért egy kocsit, de az adásvételiben 700 000 Ft szerepel. Nem arról van itt szó, hogy ő nepperként olcsón megszerezte, majd az adózási kiskapukat kijátszva, (nehogy már a vételi és eladási ár különbözete után adót fizessen)a korábbi árat tünteti fel??? Akkor kérdezem, ő csak adómentesen keres több százezret ezen? Fizetni semmit nem fizet az állambácsinak? És ez még nem tűnt fel a NAV-nak???

2016. jan. 26. 08:50
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Havi négy gépkocsi eladás? EMBER TE HOL ÉLSZ??? Amíg ott voltunk (1.5-2 óra) alatt elvittek ennyit! Pedig ez nem is BP. hanem egy vidéki nagyvárosban volt... És hangsúlyozom ez az összeg egy alap kiskocsinál volt csak...
2016. jan. 26. 20:32
 22/26 A kérdező kommentje:

Kedves BevizElek!

Sajnos nem igazán értem okfejtésedet... Azért én nem hinném, hogy nagyobb arányban lennének az eladásra kínált használt gépkocsik kereskedésekben, mint magánszemélynél! És az árat sem az a +100 ezer adó határozza meg, ez butaság!!! Az árat mindig is a piac határozta meg és jelenleg is az alakítja. És ahogy te is írod, ha valaki hamar, gyorsan szeretné eladni, akkor leviszi az árat!

Hát nem tudom, adtam el már jópár kocsit magánszemélyként, és egyszer sem a kereskedések árait vettem alapul..

2016. jan. 26. 20:50
 23/26 anonim ***** válasza:

De hová adnak annyit el, és kinek van erre pénze?


Mert nekem az a tapasztalatom magyarországgal, hogy aki gazdag, az nem ennyiért fog venni mert neki új áhat kell, akinek meg nincs pénze annak ez is drága. Én amikor utoljára 2009-ben eladtam, annyira le kellett menni az árban hogy az már vicc, mert egyszerűen nem volt kereslet.


Van egy öreg focusunk, újonan vett, 170 ezernél azt mondtam, inkább marad családon bellül, mert 2 féle ember jönne: 1 aki nem hiszi el hogy egy tizenéves autóban 170 ezer van, 2 aki pontosan tudja hogy annyi van benne, de eljátssza hogy ő tudja hogy vissza van tekerve mint az összes és ezért nem akar adni több mint 250 ezret.


Inkább azt mondtam, jó lesz a szüleimnek második autónak, de rajtam egy csirkefogo sem fog tollasodni.


Egyébként a hírek is arról szólnak hogy már tüzelőjük nincs az embereknek, ezért csodálkozom, hogy kinek tudnak délutánonként 3-4 autót eladni?

2016. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Beviz Elek ***** válasza:

Autónként -100ezer, hát engem földhöz vágna, tehát drágábban adnám.

Lehet hogy kevesebb a kereskedésben lévò autó, de ha az összes ára emelkedni 10%ot, akkor lassan emelkedne a magámszemélyeké is.

Nyilván nem másnap, de ilyen a piac és észrevétlenül is követik egymást az árak.


Szerintem eladásnál a piacon lévő hasonló autók mérvadóak, hiszen honnan tudnám hogy reálisan mennyit ér a Nissanom?

Leegyszerűsítve: mindenki 400ért adja az ilyet. 7 kereskedő legális útra megy, 500ért kell eladja hogy ugyanannyit keressen. 10 magánszemély 400ért árulja. Másnap nem írják át az árakat, de én is el akarom adni, belövöm 450re. Majd még 6 ember. Miért adná 400ért ha elmegy 450be is? És szépen lassan felmennek az árak.


Nem mellékesen: olvastam cikkeket hogy a kereskedések kamuhírdetésekkel manipulálják a vevőket, ezzel az árakat.


Szóval hidd el, ha az autók nagy részének az árak ugrik 10%ot, akkor a többi is fog.

2016. jan. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy tényleg így van... De biztosan azért nem tudhatjuk! Akkor örülnünk kell, hogy a kereskedések gyakorlatilag a MI KEDVÜNKÉRT kockáztatják a tevékenységüket, kijátszva így az adókat, megreszkírózva egy esetleges lebukást, mindezt azért, hogy nekünk ezzel pénzt spóroljanak??? Csak azt nem tudom, hogy tényleg a szemfüles adóellenőrők az apácától kezdve a chippendale srácoknak beöltözve teszik kötelességüket, ezt mégis kihagyták eddig? Vagy tényleg le lehetnek ők is fizetve?
2016. jan. 27. 09:44
 26/26 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs lefizetés, csak egyszerűen nehezebb bemenni 1 millát kikérni próbavásárlásra, ami lehet hogy nem is jön össze ha szemfüles az eladó és pont ad számlát.


Egy mikulást jóval kevesebből rendelnek meg, akár saját gyerek szórakoztatására pár tízezer forintból, saját költségre is, és ha nem ad számlát még ingyen is volt.


Ugyanez a kolbászsütőnél. Esznek egyet, még akár saját zsebre is, majd ha nincs számla akkor jól vállon veregeik magukat hogy milyen frankó csóvók vagyunk mi.

2016. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!