Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez az új szabály, hogy a...

Mi ez az új szabály, hogy a pedálokhoz nem szabad nyúlni?

Figyelt kérdés

Van egy használt autóm, 210.000 km-el vettem. Most a nyálkás, olvadásos időben észrevettem, hogy annyira megkoptak már a pedálvédő gumik, hogy megcsúszik rajtuk a nedves cipő. (Balesetveszélyes)


De nem merem lecserélni, mert havernak vissza kellett tenni a műszakira a régieket, különben meg akarták tagadni olyan indokkal, hogy megbuherálta az autó hivatalos korát és futását tanúsító alkatrész(eke)t.

Meg állítólag levon az autó értékéből, ha majd el akarnám adni (szerintem pont ellenkezője kellene legyen, hiszen részben állagmegóvási dolog).


Mindkettőt hülyeségnek érzem, bár az első tény, mert megtörtént. Szerintetek?


27/F



2016. jan. 26. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

A haverod feltette a Homasita tuning pedálokat, azért nem engedték át vizsgán. Semmilyen olyan szabály nincs, hogy ne lehetne kopott alkatrészeket kicserélni egy autón. Ezzel az erővel a gumikat se szabadna kicserélni, hiszen az lehetetlen, hogy egy 100 ezret futott autón új abroncsok legyenek! A gumiszőnyegből is csak a kikopott lyukas maradhat.


A cimborád vagy hazudott neked, vagy valamit nagyon félre értett.


Ez a "különben meg akarták tagadni" pedig pont olyan, mint amikor megjelenik a bulvárban a hír, hogy valamelyik celeb majdnem kutyaszarba lépett...

2016. jan. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Elsőnek igaza van. A te esetedben pedig ha veszel a pedálokhoz hozzávaló normál védőgumit, senkit se fog érdekelni a vizsgán. Ha egyszer megkopott, le kell cserélni.
2016. jan. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
veszel eredetit nem bóvli boyracer szarságokat
2016. jan. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a haverod hülyeséget beszél.

Nyugodtan cseréld ki a pedálgumit.

2016. jan. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Igen, a haverod valószínű valami gagyibb tuning pedálokat rakott bele, az volt a baj.


A futásteljesítményhez. Nyilván ha használják kopik, aki ért hozzá, nézi az ilyeneket. És valóban 200.000 felett az óra és a belső kopó elemek újak, lesz aki elgondolkozik, hogy vajon 400.000 van-e benne és látszólag feljavítva a megjelenés. De, hogy emiatt ne menjen át műszakin...

2016. jan. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

első lépésként cseréld le a haverodat. (hazudós)

... méghogy a vizsgán...jééézusom...micsoda legendákkal hülyítik egymást az emberek..

2016. jan. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Te vagy az aranka?
2016. jan. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem hogy miért mondtak neki ilyen b*romságot a vizsgán, hogy "megbuherálta az autó hivatalos korát és futását tanúsító alkatrész(eke)t", már ha igaz ez a sztori. Gagyi "tuningpedál" az oké hogy nem lehet az autóban (a vizsgán...), de miért nem ezt mondták neki?...
2016. jan. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Netto baromság amiket írsz (mond a haverod) .

A gagyi aluminium ló@ pedál miatt baszták ki a vizsgáról. Ha rendes pedálgumit cserélsz abból semmi gond nincs.

Be is baszna ha a pedálgumiról kéne eldönteni mennyit futott egy autó hivatalosan. :D

Istenem mennyi birka van ebben az országban....

2016. jan. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy miről van szó.

2 verzió lehet: vagy csillió km van az autóban, és azért vannak így elkopva a pedálok, vagy nem is a kopottság a baj, hanem a cipőd nagyon simatalpú, esetleg a hó is ráragad, és ez nagyon veszélyes bármilyen pedállal.

Egyébként meg kicserélheted a pedálokat nyugodtan, nem nézi senki sem.

2016. jan. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!