Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot HDI motorjai milyenek?...

Peugeot HDI motorjai milyenek? Mit jelent a HDI?

Figyelt kérdés
Nem igazán vagyok otthon dízel motorok terén. Azt hallottam, hogy nagyon strapabíró konstrukció a 2.0 HDI, de mit is jelent az, hogy HDI? Ez egy szívó, vagy turbó motor?
2016. jan. 28. 00:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A 90 lovas 2 literes HDi egy regi, 25 eves konstrukcio. Azokat az elso Berlingokba, Picassokba, Partnerekbe, Xsarakba, stb. raktak 1998-tol kb. 2003-ig. Utana jott a 130 lovas 2.0 HDi, ez ment az elso C5-okbe, 407-esekbe. Utana jott a 140 lovas HDi, talan volt egy 150-160 lekorul is, es volt a 2010-es evek kozepe korul 200 loeros is. Ezek az utobbiak mar kozel sem olyan megbizhatok mint az elso ketto HDi motor. A 90 lovasban nincs reszecskeszuro, kettostomegu, valtozo geometrias turbo, kevesbe kenyes az uzemanyagra, siman ott van megbizhatosagban mint az VW 1.9 TDI csak nem olyan eros.


A 110 loeros 1.6 HDi sem rossz motor, ott inkabb az volt a baj hogy beleraktak relative nagy autokba is (C5, 407, C4 Picasso) es nem birja. Ezek 1500-1600 kilos autok, az 1.6 HDi ~240Nm-e nem arra valo hogy ekkora sulyokat vigyen autopalyan 500+ ezer km-t hiba nelkul, azokkal 3-400 ezernel mar szinte biztos hogy lesz gond. Meg is sokan vettek mert a kezi 5-os valtoval jol mozgatta a nagy bodekat is es 5 literes atlaggal el lehetett vele jarni egy megpakolt kombival. Egy 206 Pugban vagy C4-ben viszont majdnem orok elet.


Az ujabbak pedig az autoipar generikus rontasabol eredoen korlatosak. Egy 2015 utani HDi mar nem fog elmenni 4-500 ezret bontas nelkul, esetleg akkor ha a vezeto tudatosan kikimeli egy kisebb kaszniban. A periferiak a motoron pedig rosszabbak mint a 2000-es evekben.

2023. máj. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
7 éves kérdés,s zerintem már rég túl van az autóvásárláson, sőt lehet azóta már le is cserélte.
2023. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nem elso sorban a kerdezonek szanjuk a valaszt, hanem azoknak akik utolag botlanak a kerdesbe. Valaszoltam mar 15 eves kerdesre is, ha ugy iteltem meg, hogy relevans lehet. Elvegre en is belebotlottam valahogy.
2023. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!