Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bedarált valamit a váltó,...

Bedarált valamit a váltó, vagy féltengely?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Épp a mai este történt egy órával ezelőtt.

Egy VW Passat 1.9 PD TDI-ről van szó. AWX motorkód, 2004-es, 6-os váltóval.

Elakartam indulni egyesben, majd egyszer csak egy nagy kattanás, aztán meg daráló hangja volt. Kuplung kinyom, rázta az autót. Leállítottam, majd beindítottam, újra megpróbáltam, akkor már nem rázta az autót, de viszont újra betettem egyesbe, kuplung enged, kocsi nem mozdul, csak daráló hang..

Szerencsémre pont az utcánkban történt, hazatudtam tolni.

Féltengely, vagy a váltóban mehetett szét valami? Barátommal próbáltuk sebességben tolni, és a jobb első keréktől jött a hang, hallásunk szerint.

Mindenképp hívom ma a szerelőt, de kíváncsi vagyok véleményetekre, vagy hogy ilyen esetben mire számíthatok.. Sosem jártam még így.



2016. jan. 31. 01:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, illetve sebességben nem bírtuk eltolni.
2016. jan. 31. 01:15
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy meg kell nézni! :) A viccet félretéve, valaki figyelje a féltengelyeket, miközben megpróbálsz elindulni. Ha valamelyik féltengely, vagy a váltókihajtás elforog, de az autó állva marad, akkor féltengely hiba, ha már a kihajtás sem forog a váltónál, akkor a váltó hullott szét. Az autót be kell FÉKEZNI ellenőrzéskor, nehogy beakadjon és áthajtsál a vizsgálatot végzőn!
2016. jan. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg féltengely csukló.
2016. jan. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kuplunghiba IS lehet!
2016. jan. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Beszéltem ma a szerelővel, holnap szállítom hozzá.

Telefonban elmeséltem neki, állítása szerint 80-90%, hogy a féltengely csukló adta meg magát. De holnap kiderül pontosan.

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek.

2016. jan. 31. 15:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Üdv. Meglett a hiba? Nálam is hasonló gond van, én féltengelyre tippelek
2018. nov. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!