Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minek köszönhetik rossz...

Minek köszönhetik rossz hírüket az Alfák?

Figyelt kérdés

Részemről semlegesen állok hozzájuk, nem tartozom sem az imádói sem az utálói közé, csak egy autómárka a többi között.


Viszont azért hallani, hogy az Alfa nagyon szerviz igényes, sok vele a gond.

Ennek honnan indul az alapja, volt valami viszonylag rossz konstrukciójú autó a márka történetébe és onnan vagy relative több gond akad velük átlagosan mint más márkákkal?


Mielőtt még sárdobálás, vagy személyeskedés lenne a vége megjegyezném még egyszer, szimplán mint autótörténelem / érdekesség érdekel a dolog. Próbáltam utánajárni már, de ilyen téren nem igen találni semmi információt vagy cikket.



2016. febr. 1. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A családomnak valaha egy Alfa 75-öse volt. Kényszerből vettük, ez most nem lényeges, 8 évesen már elég sok gond volt vele: korrodálódott az egész alváza, százezreket kellett rákölteni, elektronikai hiba itt és ott, a piros hibajelző szinte díszként világított állandóan, stb.


Ami meglepő volt, hogy ennek ellenére sokan érzelmileg vonzódtak hozzá, pedig valójában nem volt benne semmi különleges.


Igaz, volt lényeges rosszabb autója is a családomnak: a Dacia. :)


Összehasonlításképp nekem egy józan, japán autóm van, már lassan 14 éves, és feleannyit nem kellett költeni rá, mint az Alfára az alatt a szűk hat év alatt, amíg a szüleim birtokában volt.

2016. febr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Rossz híre nem csak az alfáknak van hanem úgy egyáltalán az olasz autóknak!Mint pl Fiat Alfa Lancia stb

Ez az egész nagyon sok mindenre vezethető vissza!Leírni nagyon nagyon hosszú lenne!

De maradjunk annyiban,hogy nem volt alaptalan a rossz hír főleg a 80-as és 90-es években gyártott autóikra!


Egyébként egyszer olvastam valahol,hogy ha a Lancia Delta Hf-et a németek csinálták volna,akkor a világ legjobb autója lenne,így viszont csak egy legenda!...mennyire igaz!

2016. febr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért van rossz híre mert általánosságban megbízhatatlan kocsik. Mondom ezt úgy hogy nekem is volt alfám fél évig, hetente elromlott, meguntam, megcsináltattam és gyorsan eladtam.
2016. febr. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért mert az átlag ember inkább előnyben részesíti a megbízhatóságot mint a sportosságot. Ha a németek építették volna a HF-et akkor azt úgy hívják hogy VW Golf vagy Audi Quattro. Versenygép építésben nincs az Olaszoknak párja.
2016. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt HF-em, vagyis van, mert a mai napig működik és ma is ugyan úgy meglehet tekerni mint 25 éve, csak persze érteni kell hozzá, és megadni neki amit kér. Ugyan így van az Alfa is, nincs azzal semmi gond, ha törődsz vele. Oké, nem az a kocsi amibe beülsz, tankolsz bele és mész vele, viszont egy Alfa-ba beülsz, beindítod, kicsit halgatod ahogy jár a motor, aztán elindulsz vele, és az első métereken lejön az, hogy mitől más, élvezed vezetni, élvezed a kanyarokat, a gyorsításokat, ahogy tapad az úthoz. Neked kell eldönteni, hogy mit akarsz, autózni élvezet nélkül A-ból B-be, vagy elmenni A-ból B-be, de annak élvezni minden másodpercét.
2016. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!