Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorkerékpárt érdemes...

Milyen motorkerékpárt érdemes venni napi szintű 170-200kilóméteres ingázáshoz dolgozni járni?

Figyelt kérdés
Én dízelre gondoltam,(royal enfield, dnepr,sommer, [link] )ti mit javasolnátok megbízhatóság szepontjából?
2016. febr. 2. 09:10
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

# 1/20

"Kemény vagy, Csoki!"


-Nem(feltétlen) keménység kérdése.

környezetemből is ismerek olyat aki évtizedeken át "ingázott" ,MZ trophy-val vidékre dolgozni télen -nyáron hóba-fagyba.

2017. ápr. 16. 18:09
 22/28 anonim ***** válasza:

Én 50ccm robogóval járok melóba. Od-Vissz 82km.

Eszméletlen kényelmes, a tömegközlekedéshez képest.

Autó meg csak nőknek, gyenge férfiaknak meg időseknek való.

2017. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

21/22 kérdező.


A mai emberkéknek ez már keménység :)

Sajnos ma már ilyen szerencsétlenek lakják a Föld nevü bolygót.

2017. ápr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Akkor jó :-)

Tavaly februárban amikor kiirtam ide a kérdésemet úgy leugattak hogy már kezdtem azt hinni hogy bennem van a hiba

:-Đ

2017. ápr. 17. 11:56
 25/28 anonim ***** válasza:

Pár éve igazoltattak, kérdi a rendőr hova megyek mondom xy városba. Kérdi hová??? 20km-re robogóval? Jön a társa kérdi mi van? Mondja neki xy városba akar menni robogóval.

Na akkor már együtt röhögtek.

2017. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

#25 szerintem ez nem volt vicces

Lehet meglepődnél ha lenne statisztika arról mennyien ingáznak motorral a munkahelyükre.

És a napi 200km rel lehet hogy nem is mondtam sokat mert ha valaki mondjuk pest megyébe lakik és fővárosba dolgozik az legyen kb 80km + amennyit el kell csalingáznia a fővárosban mire beér a melóhelyre az meg még mondjuk + 50km és akkor még csak agglomerációból ingázik valaki

Úgyhogy nem olyan sok ám az a 200km (százkilométer oda száz vissza jó esetbe)

Én éltem külföldön nagyobb(öt-tizmilliólakósú) városokba ahol teljesen normális hogy még a helyiek is napi 200-300km eket ingáznak motorral csak városon belül (mivel tömegközlekedés katasztrófális auóval meg nem lehet haladni)Úgyhogy nem kell meglepődni.Nincs ebbe semmi csoda .

2017. ápr. 18. 08:33
 27/28 anonim ***** válasza:
A rendőrök szerint volt vicces, nem énszerintem.
2017. ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

"""# 2/27

Én a hayabusát ajánlom, az az überistencsászárkirály XD komolyra fordítva a szót: minek neked dízel motor? Baromi neccesek...ha elromlik benne valami 2-3 hét mire újra rácsücsülhetsz, ugyanis sehol nemtalálsz hozzájuk alkatrészt! Pláne nem egy royalhoz pl... Anit ajánlok:tenerek,adventurer, mindenféleképp túra-sport-túra motorok, vagy egy goldwing ;)

Jahh illetve azt felejtsd el hogyha esetleg dízelmotort veszel hogy bárhol is szakértelemmel nyulnak majd hozza!!!"""


-Hogy minek nekem dízel? Azért mert erősebb nyomatékosabb mint a benzines motokerékpárok ráadásul csak 1max 2 liter üzemanyagot fogyaszt szóval még takarékos is.

Mai világba ilyen üzemanyag árak mellet a legfontosabb dolog a fogyasztás.Minek a motorkerékpár ha gatyádat leeszi üzemanyagba + egy vagyont költesz szervizre.De ugyanez igaz az autóra is . Egy autónál vagy motornál kizárólag az üzemanyag az amin spórólni lehet.Más nincs.

""-Baromi neccesek""

-Mi necces benne?

Itthon van hozzá alkatrészellátás sőt szakember is aki ért az ilyen egyhengeres OHV dízel erőforrásokhoz.

"Jahh illetve azt felejtsd el hogyha esetleg dízelmotort veszel hogy bárhol is szakértelemmel nyulnak majd hozza!!!"""

-Ezekhez nem kell hozzányúlni ugyanis nem romlanak el.Ami esetleg meg néha elromlik benne az többnyire házilag javítható.



"""# 3/27Nem éri meg jobban a munkahelyedhez közel bérelni egy lakást?

Ha 125-ös 4 üteművel mennél ami 3 litert eszik, és a napi 200km-t megteszed pl 21 alkalommal egy nap, az körülbelül 40.000ft egy hónapban és ez csak üzemanyag. Nem számoltam a motor karbantartását, biztosítását, műszaki, adó."""


- Utálok albérletbe egymás hegyén hátán nyomorogni.Laktam már így eleget.Ezt a lehetőséget inkább átadom a fiataloknak.;-) Annyit meg úgyse keresnék hogy egy magam lakást tudnék bérelni.

Azt a háromliteres fogyasztású 125ös motort meg azért megnézném majd mutasd meg ;-)

Karbantartás többnyire házilag elvégezhető .Aki meg nem tud otthon házilag kicserélni magának egy izzót, kapcsolót,akksit ,láncot,fékbowdent vagy egy belsőt, olajat stb-t,az meg ne vegyen magának semmiféle géperejü járművet(autót,motort) mert az csak ..sz...pni fog vele és agatyáját is rá fogja költeni minden egyes apró sz..r-sz..r beállitásra javitásra vagy cserére .Akinek meg nincspénze arra hogy kifizesse a műszakiztatást biztositást gépjárműadót stb-t annak szintén nem ajánlom a géperejű járműveket.

Járjon biciklivel.



"""# 5/27.veterán vas nevű felhasználó válasza:

Ha jól értem tanácsot kérsz.

Terveid szerint, minden nap 200km-t fogsz motorozni a munkahelyed és a lakásod között, egy megbízható dízel meghajtású kétkerekűvel, amit -a link alapján- Indiából akarsz vásárolni."""""

Azt tanácsolnám, fordulj pszichológushoz!"""

-Mert mi a bajod ezzel ha egyszer európába nem lehet kapni ilyen gépeket normális elérhető áron akkor miért ne lehetne őket behozni?

Magánimportba ma már bármit be lehet hozni bárhonnan csak rendelkezzen az importból behozott jármű a származási ország szerinti hivatalos okmányokkal .)

De kereskedő vagy díler is behozza ha kell .

"""Azt tanácsolnám, fordulj pszichológushoz!"""

-Fordulj te pszichológushoz.

Fingod sincs a témáról , nagy motoros . ;-)



# 6/27

"""Ültél te már ennyit motoron? Én imádok motorozni, de a motor tökéletesen alkalmatlan ingázásra!"""

-Ha ismernéd a dízelmotorkerékpárokat(vagy ha mentél már volna valaha is ilyennel) akkor nem mondanál ilyet tudhatnád hogy ezek a gépek hosszútávon is kényelmesek, és kimondottan alkalmasak ingázásra mindennapos használaton belüli nagy távolságok megtételére. Tulajdonképpen az egyik legmegbízhatóbb motor minimális fogyasztással ráadásul gyakorlatilag fillérekből tankolható.



# 10/27

""Kedves Kérdező!

Elképzeltél magadnak egy egy élethelyzetet, és ehhez megálmodtál egy járművet."""

-Ne haragudj nem értem miről beszélsz

"""Semmi baj nincs ezzel, csakhogy a valósághoz semmi köze."""

-Elég sok köze van a valósághoz ha itt valaminek nincs sok köze a valósághoz akkor az te vagy

"""Ha lenne, akkor sok-sok ember ugyan így gondolkodna és tenne. Bizonyára fölűnt, hogy senki sem támogatja az ötletedet."""

-Érdekes .Nekem inkább az tűnt fel hogy amióta eindult németországban a royalenfield diesel bullet replikák sorozatgyártása azóta egyre többen járnak ilyen motorral európában.(nem mellesleg ma is milliószámban futnak enfield dízelek szerte a világban.)

""Hidd el, a napi 200km ingázás egy dizel hajtású motorkerékpárral, nem a legoptimálisabb megoldás. ;)"""

-Hát pedig úgy tűnik hogy ennél jobb "munkábajáros" motor a világon nincs . ;-)

2017. ápr. 18. 10:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!