Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fogyaszt sokat a kocsim?

Miért fogyaszt sokat a kocsim?

Figyelt kérdés
1.9 TDI 110LE-vel szerelt autóm 6,5L-t eszik 100km-en. országúton és kis várossal.Ezen már van egy chiptuning.Fedélzeti viszont csak 5L-t ír valós fogyasztás meg kb 6,5.Chip nélkül is 5L-t írt a fedélzeti de akkor tényleg 5L-t is evett.Ennyivel többet enne chiptuning miatt? Nem is értem miért mondják akkor mindig,hogy chiptuning=fogyasztáscsökkentés....
2016. febr. 2. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy jó sokat fizess a csipsztuningért... :)
2016. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ezt nem értem,hogy mire is érted pontosan...
2016. febr. 2. 19:14
 3/9 anonim ***** válasza:

szar helyen csináltattad, ha kormol akkor pláne...

korom = elégetetlen gázolaj


dízelnél a chiptuning nem feltétlenül jelent fogyasztáscsökkenést, mivel a töltőnyomást is emelni szokták, ahhoz meg több nafta is kell, és ha kihasználod a több erőt, akkor többet is fog enni...

2016. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyobb teljesítménynek mindig nagyobb fogyasztás az ára. Jelenleg még nem találtunk fel olyan gépeket, amik semmibe veszik a fizika törvényeit :)
2016. febr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Várj egy kicsit! Füstcsavar és smoke&charm matrica helyén van?
2016. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem füstöl a kocsi,jól is megy.De kicsit sokallom a fogyasztását,még így is ha tél van.Persze,azt gondoltam,hogy ha kihasználom a teljesítményt akkor többet eszik,de annyira azért nem szoktam mostanában nyomni neki,vagy csak fel sem tűnik már ... :)
2016. febr. 2. 20:06
 7/9 anonim ***** válasza:

#4

nem is csinál a kocsiból örökmozgót a chiptuning, egy szívó benzinesnél például szinte csak az előgyújtással tudnak játszani, nagyobb előgyújtás pedig magasabb hatásfok, (sajnos csak addig fokozható, míg kopogni nem kezd a motor, ezért nem lehet sokat kihozni a szívómotorokból) vagyis ugyanannyi benzinből nagyobb teljesítmény, ha úgy tetszik, az elégetett benzin energiájának 65%-a helyett, csak 62%-a megy kárba, mert ugye a belsőégésű motor hatásfoka csapnivaló...


dízelnél is az előtöltéssel játszanak, hogy hatásfokot növeljenek, de ott a töltőnyomás is egy lehetőség a magasabb teljesítményre, viszont magasabb töltőnyomáshoz már több gázolaj is kell sajnos...

2016. febr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ezt nem értem,hogy mire is érted pontosan..."


Leírták itt páran részletesen. A fizikát nem lehet megkerülni. Nagyobb teljesítményt két módon tudsz elérni: több üzemanyaggal vagy hatásfok javítással. Szoftveres úton a hatásfok nem kimondottan növelhető ( előttem ezt is leírták korrektül, hogy mennyire és miért ) marad a több üzemanyag.


Adott mozgáshoz adott energia befektetés szükséges. A hatásfok adott azt nagyon nem tudod változtatni szoftveresen, a képlet többi része állandó így a fogyasztás nem csökkenhet.


Komolyabb munkaütemenként több befecskendezésre képes CR dízelről még talán el tudnám hinni, hogy tudtak úgy machinálni, hogy amit buknak a fogyasztáson azt megfogják a jobb menetdinamikán és azonos vezetési stílus mellett nem fog nőni a fogyasztás, miközben a motor teljesítménye nőtt. De az, hogy csak úgy hipp hopp chiptuning és kevesebbet fog enni az autó... :D


Van itt valaki a gyakorin, aki részletesen szokott írni a chiptuning egyik "fajtájáról" a motoroptimalizálásról. Ott egyedileg írnak szoftvert az autóhoz és ott előfordulhat fogyasztás csökkenés is akár.

2016. febr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
egyedileg lett megírva a kocsimra a chip.De lehet,hogy velem is baj van és kicsit gyorsabban megyek vele.De a fedélzeti már nem valósat ír az tuti,sajnos :/
2016. febr. 3. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!