Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van az hogy a Ticom ami...

Dos86 kérdése:

Mitől van az hogy a Ticom ami 800cm3 8 LITERT fogyaszt!?

Figyelt kérdés
Ha vannak ötletek megköszönném :)))

2016. jan. 29. 14:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jórészt városban
2016. jan. 29. 14:22
 2/13 anonim ***** válasza:

Mennyire taposod ki a szemeit? Csak őszintén... :)

Nekem sikerült a 250 köbcentiméteres Pannoniával is megetetni a 7 litert amikor jobb passzban voltam, szóval elsőre az lenne a tipp, hogy a hajtásmód.

A kicsi motor nem jelent automatikusan kicsi fogyasztást.

De ha az nem, tehát ugyanúgy hajtod, mint fél évvel ezelőtt, csak közben ment fel a fogyasztás, akkor valami üzemanyag ellátási problémára gyanakodnék. Tél van, ilyenkor a hideg miatt ugye több benzin kell az indításhoz és a motor bemelegedéséhez szükséges szakaszhoz - ezt el is túlozhatja a rendszer, elég pár oxidálódott csatlakozó vagy egy hibás hőmérséklet-érzékelő.

2016. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát vegyes hogy megyek vele de ha nem sietek 50-nél kapcsolom neki az 5-öst de általába finoman megyek vele.

Eléggé füstöl hidegen a kocsi, nem kékes inkább fehér, de nem eszi se a vizet se az olajat.

2016. jan. 29. 14:35
 4/13 anonim ***** válasza:

Mióta?


Télen emelkedik egy cseppet a fogyasztás. Több benzin kell a hidegindítás után, nem mindegy a guminyomás, a cserére érett légszűrő, a 20W50-es botond olaj, hányan jártok az autóval, ha egyedül, akkor hány kilót raktál a csomitartóba, mennyit állsz dugóban, esetleg több etalont kevertél a benyába, automata váltós,esetleg nagyon taposod, sog gáz-fék-gáz, esetleg valamelyik jeladó letérdelt...mondjuk akkor égne a sárga lámpa...


most hírtelen ennyi...

2016. jan. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem azért "füstöl" mert vizet eszik, az vízgőz, a motor bemelegedése után nem látható.


Mint a sugárhajtásúak tízezer méteren.

2016. jan. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ez egy 680 kg os kocsi, menet kész tőmege kb 730 kg velemegyütt 800 :D A gumikat általában túlfújom, így a gördülési ellenállásnak is kisebbnek kell lennie. 2-en megyünk általában vele.
2016. jan. 29. 14:40
 7/13 A kérdező kommentje:
hát annyira fűstől hogy egy utcát beborítok vele az nem lehet gőz
2016. jan. 29. 14:42
 8/13 anonim ***** válasza:
PL rossz a termosztát az autódba -állandóan nyitott állapotban van, ez okozhat jelentős fogyasztás növekedést.
2016. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
na az viszont lehet mert 5 percig kell melegíteni h langyos levegőt fújjon, és a vízhőfokmérő is alig mozdul el. Na majd kimegyek aztán megnézem h inditás után melegszik e a hűtő.
2016. jan. 29. 14:48
 10/13 anonim ***** válasza:

"Jórészt városban"


Meg is válaszoltad a kérdést.

Télen ide-oda szaladgálásnál ez nem is lesz sokkal kevesebb.

Én 1,0 Switel pizzáztam,sajnos 8l alatt ritkán jöttem ki vele.

2016. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!