Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti fizetnétek érte vagy ez...

Ti fizetnétek érte vagy ez normális alku lenne?

Figyelt kérdés

Van egy kocsink 94-es Opel Corsa B 1,2-es motorral. A kora nem minden. A 130-140-et még így is viszi. Vannak nyűgjei már korából kifolyólag. Az egész küszöböt cserélni kéne. Kopó alkatrészeket is. Minden ami létezhet azt cserélni kéne. Most téli gumi van rajta, valószínű maradna is rajta idén, mert szüleim nem igazán törődnek vele.

Tanuló autónak vettük meg 2-3 éve nekem, mikor friss lett a jogsim. Ebből kifolyólag a szívemhez nőtt a kocsi. Megjárta tavaly Villányt, tavaly előtt Erdélyt.

Szüleim nyugdíjasok, már teher nekik a kocsi fenntartása. A gyorsulására igazán nem lehet panasz. Benzines, sose fulladtunk le.

Azon gondolkodtam, hogy ha elköltöznék itthonról, akkor szüleimnek mondanám, hogy szeretném a kocsit is, így megspórolnám nekik azt, hogy anyagilag tönkre menjenek. Papíron szüleimé a kocsi, de nekem lett véve eredetileg. Én fent tudnám tartani, mivel egy barátnőmmel költöznék el, és kéne az autó.

Ti ilyen állapotban ajánlanátok érte pénzt, vagy leállnátok alkudozni, hogy ingyen elviszitek így nincs teher a szülőkön?

Rossz nézni ahogy évről évre rosszabb. Egy festés is ráférne, de ez nem fontos. A lényeg, hogy nekem szükségem van Rá. Van több autószerelő ismerős, aki szinte nem is kérne semmit érte, csak annyit, hogy az alkatrészt vegyem meg és ő mindent kicserél rajta. Vagyis egy sör áráért.

Szóval kérdés:

1. Fizetni, ha igen, mennyit?

2. Tökéletes alku, ha minden költség utána az enyém. Hozzátenném augusztusba kéne műszakiztatni a kocsit.


2016. febr. 5. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid csak nem akasztanának le rólad 150-200 ezret, többet meg úgyse ér a kocsi. Ha nekik nem kell, csak kérd meg, h adják neked, mert neked szükséged van rá, innentől meg úgyis az egész a te költségeden lesz fenntartva. ráadásul alapból neked lett véve. Beszélj velük.
2016. febr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a szüleid helyzetét de valószínűleg nem mennek tönkre bele ha nem veszed meg tőlük az autót. Az azonban már te feladatodnak kellene lenni, hogy fenntartsd. Át sem kellene íratni a te nevedre mert az is legalább 60000 Ft, amiből ugye nem kell sokat ragozni, hogy mennyi benzint lehet belőle venni, vagy mi mindent meg lehet csinálni ennyiből rajta.

Ha vannak ilyen jó ismerős szerelőid akik kvázi pusziért (na jó, sörért) megcsinálják az autót az nagyon nagy segítség. Persze a szüleiddel kell ezt megbeszélned, de nem hiszem hogy ők azt várnák hogy kifizesd neki az autót. Ennyivel igazán megtámogathatnak téged, mint a gyereküket és nem is pofátlanság ha elfogadod tőlük, elvégre a család ezért (is) van.

2016. febr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ha komoly lakatosmunka és fényezés is szükséges a műszaki előtt, akkor az a kocsi nem sokat ér.

Minden hol járt korábban és mennyi a vége, egy szanaszét rohadt küszöbbel kivágják műszakiról. Ilyen állapotú B Corsákat egyébként is gombokért lehet találni, mert többe kerül alaposan kijavítani a karosszériát + tenni rá 4 új gumit, mint amennyit ér az egész autó.


A szüleidnek kell kocsi?

Beszéld meg velük, ha nekik kell közlekedési eszköz, akkor nyugodtan hagyd meg nekik, te meg vegyél másikat.

2016. febr. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gondolom ők vették és ők finanszírozták az autózásodat.

Szerintem:

Akkor lenne korrekt ha felajánlod, hogy piaci áron megveszed, nem alkudozol. Ők pedig akkor lennének korrektek, ha azt mondják írasd át a saját pénzedből és vidd a kocsit

2016. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 4-esnél a pont.


A szüleidet kíméld meg minden anyagi tehertől és egyéb izgalomtól. Azzal kell kezdeni, hogy a nevedre íratjátok, mint ajándékot, ha ők belemennek(miért ne mennének)


Persze ahogy olvasom, szeretnél jól járni..főleg az óccó autószerlő ismerőssel..okosba a vizsga is..most szólok, hogy olyan ismerős nincs...

2016. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 - ajándékozásnál dupla az illeték, nem? Akkor inkább írjanak be bármilyen összeget és sima adásvétel.
2016. febr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, nem tudom milyen a helyzeted meg a viszonyod a szüleiddel, nálunk soha fel sem tevődött ilyesmi, hogy kifizessek nekik valamit, sőt támogattak mindenben.

Ha ingyen megkapod, és át akarod iratni, akkor írjatok meg egy adásvételit, mintha megvennéd tőlük, így a legegyszerűbb.

Ha meg ragaszkodnak a kifizetéshez, akkor meg fizesd ki a piaci árát az autónak. Én kb. 150 ezerre saccolom az autót, amilye állapotban van.

2016. febr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

Szerintem egy szülő ennyivel segítheti a gyerekét, hogy "ingyen" odaad neki egy ilyen old school autót.


Biztos rohadt sznob vagyok, de ez az autó különösebben nem értékes ahhoz, hogy ezen érdemes lenne veszekedni, viszont mint használati tárgy tökéletesen működhet és kiszolgálhat.


Én ha szülő lennék ennél százszor többet a gyerekemért beáldoznék.

2016. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 - beáldoztak ők valszeg jóval többet eddig is, viszont ha nekik is kell a kocsi, akkor a mostani maradhat is akár náluk.

Ez az anyagi rész is ám csak az önállósodás egyik lépcsője. Sőt, az ember jobban megbecsüli amiért megdolgozik, megküzd mint amit aládobnak a szülei.

2016. febr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!